KrajRegionWiadomość dnia

Zaangażujmy Śląsk podbija internet! Jak podbije – będzie 250 nowych miejsc pracy! Katowice pokonają Poznań?

Nowych inwestorów można ściągać tradycyjnymi metodami. Można też skorzystać z nieograniczonych możliwości internetu. -Właśnie wykorzystując media społecznościowe można znaleźć nie tylko dobrą pracę, ale także zaangażować innych, zrobić zryw społeczny i zrobić coś fajnego – mówi Adrian Kowalczyk, projekt “Zaangażujmy Śląsk!”. W tym przypadku chodzi o 250 nowych miejsc pracy w stolicy aglomeracji. -Po każdym udostępnieniu widzi to kolejna osoba, po sznurku w zasadzie dochodzimy do większej ilości osób – wyjaśnia zasadę akcji Zaangażujmy Śląsk Adrian Kowalczyk, koordynujący projekt “Zaangażujmy Śląsk!”. Adrian Kowalczyk najpierw zalajkował a potem udostępnił ten właśnie profil. Podobnie zrobiły już tysiące Ślązaków. Każdy z nich chce uczestniczyć w tym wirtualnym wyścigu po realną pracę.

-Firma Teleperformance zawęziła swój wybór do dwóch polskich miast: Katowic i Poznania i od tego jak wypadną targi pracy, ile osób i o jakich kompetencjach weźmie w nich udział w naszym mieście i Poznaniu, firma ostatecznie wybierze ostateczną lokalizację swojego nowego centrum usług – wyjaśnia Jakub Jarząbek z UM Katowice. Już pierwszy tydzień akcji “Zaangażujmy Śląsk” przyniósł bardzo dobre wyniki. Informacja o tym profilu trafiła do blisko 250 tys. mieszkańców naszego województwa. Liczba polubień rośnie lawinowo, a w zaangażowaniu przewodzą Katowice przed Zabrzem i Bytomiem. Skorzystać chcą też inni. -Na te 250 miejsc pracy, które mogą się znaleźć po zakończeniu tego projektu, 200 będzie to praca dla mieszkańców miast spoza Katowic. Dlatego i tyszanie chętnie klikają, bo przecież sporo z nich właśnie do Katowic do pracy na co dzień dojeżdża – mówi Ewa Grudniok, UM w Tychach.

By jednak posad w tym międzynarodowym call center dostać, trzeba biegle znać język niemiecki. -Został określony poziom zaawansowania językowego, który jakby z góry daje realne szanse każdemu, który wypełni test, może też legitymować się certyfikatem z poziomu C1 z języka niemieckiego na realną pracę w tej właśnie firmie – mówi Grzegorz Nowakowski, szkoła językowa “Open School” oddział w Katowicach. Duże zachodnie korporacje mają swoje wymagania, ale ostatnio Katowice w tym akurat aspekcie rynku pracy są na fali wznoszącej. -Bezsprzecznie, wejście takiej dużej globalnej firmy jak IBM rozpoczyna praktycznie nową erę w zakresie usług wysokich technologii – mówił niedawno Piotr Uszok, prezydent Katowic. 2 tysiące nowych miejsc pracy w powstającym w Katowicach nowym oddziale światowego informatycznego giganta, to jak widać jeszcze nie koniec. Nowych życiowych perspektyw dostarcza teraz pomocna sieć  społecznościowa.

Ciąg dalszy artykułu poniżej
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button