KrajRegion

Domowe maseczki. Sprawdź 5 naturalnych, tanich i łatwych sposobów

Domowe maseczki to świetna alternatywa dla kosmetyków z drogerii – możesz wykonać je w domu z łatwo dostępnych produktów. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

 

Domowe maseczki mają same plusy – są łatwe w przygotowaniu, ponadto tanie i przyjemne w użyciu. Jak wiadomo podstawą pięknej i zdrowej skóry jest systematyczna, skrupulatna pielęgnacja – o tym, jak dbać o skórę w domu pisaliśmy tutaj. Jednym z jej kroków jest nawilżenie. Potrzeby skóry są różne i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim, od typu skóry (sucha, tłusta, mieszana), pory roku, pory cyklu w przypadku kobiet, przebytych i obecnych chorób skóry, trybu życia i wielu innych czynników zewnętrznych.

 

Domowe maseczki – same korzyści!

Domowe maseczki to same korzyści. Rodzajów maseczek, jakie można wykonać, jest wiele. Każda z nich ma inne działanie:

Ciąg dalszy artykułu poniżej
  • nawilżenie

  • oczyszczenie

  • zwężenie porów

  • rozjaśnienie przebarwień

  • spowolnienie procesu starzenia

  • poprawa napięcia

  • rozświetlenie

  • złuszczenie

Gdy już rozpoznamy, czego potrzebuje nasza skóra, będziemy w stanie dopasować kurację. Prócz korzyści wymienionych wyżej, są wykonane z bezpiecznych, naturalnych składników i ekonomiczne.

 

Domowe maseczki – 5 sprawdzonych sposobów

"<yoastmark

Płatki owsiane i miód (maska złuszczająca)

Na początku rozdrobnij dokładnie pół szklanki płatków owsianych i wymieszaj z łyżeczką miodu oraz kilkoma łyżkami mleka (do uzyskania gęstej, ale łatwej do rozprowadzenia konsystencji). Następnie gotową mieszankę delikatnie wmasuj w skórę (omijając delikatną okolicę pod oczami), pozostaw na 10 minut i spłucz dokładnie ciepłą wodą. Płatki owsiane zadziałają jak najlepszy peeling, z kolei miód zapewni skórze ukojenie i nawilżenie.

 

Domowe maseczki - 2 (fot. pixabay.com)
Domowe maseczki – 2 (fot. pixabay.com)

Jabłko i oliwa z oliwek (maska oczyszczająca)

Zetrzyj na tarce jedno kwaśne jabłko i dodaj łyżkę oliwy z oliwek. Taką miksturę nałóż na skórę na 15 minut i spłucz letnią wodą. Nie dość, że maska podziała oczyszczająco, to witamina C zawarta w jabłku pięknie rozjaśni skórę, natomiast oliwa z oliwek zapewni nawilżenie.

 

Domowe maseczki - 3 (fot. pixabay.com)
Domowe maseczki – 3 (fot. pixabay.com)

Koper włoski i jogurt naturalny (maska regenerująca)

Trzy łyżki zimnego jogurtu naturalnego wymieszaj z łyżeczką nasion i kruszonych liści kopru. Nałóż na twarz na 20 minut i spłucz letnią wodą. Zimny jogurt podziała kojąco na skórę, zmniejszy opuchliznę, z kolei koper ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne.

 

Domowe maseczki - 4 (fot. pixabay.com)
Domowe maseczki – 4 (fot. pixabay.com)

Truskawki i miód (maska nawilżająco-oczyszczająca)

Garść truskawek zmiksuj z dwoma łyżeczkami miodu na gładką masę. Rozprowadź na skórze i pozostaw na 15 minut, po czym spłucz letnią wodą. Truskawki mają zbawienne działanie dla cery – zawierają dużo witaminy B o odżywczym działaniu oraz witaminy C i A, które chronią przed atakiem wolnych rodników i usuwają drobne zmarszczki. Ponadto zawierają kwas salicylowy, delikatnie złuszczający, oczyszczający i zwężający rozszerzone pory skóry. Wapń i magnez zawarty w truskawkach ujędrnia skórę. Miód z kolei wspomaga działanie nawilżające. Ta maseczka to istna bomba witaminowa dla twojej skóry!

 

Domowe maseczki - 5 (fot. pixabay.com)
Domowe maseczki – 5 (fot. pixabay.com)

Drożdże i mleko (maska na trądzik)

Choć podstawą walki z trądzikiem jest wizyta u dermatologa, warto wspomóc leki naturalnymi sposobami walki z wypryskami. W tym przypadku idealnie sprawdzą się drożdże, bogate w witaminy z grupy B, estragol (prowitaminę D) i mikroelementy takie, jak chrom czy selen. Ćwierć kostki drożdży (muszą być świeże – zwróć uwagę na datę; na to, czy są odpowiednio wilgotne i czy mają pożądaną, szaro-żółtą barwę) wymieszaj z lekko podgrzanym mlekiem. Nałóż na twarz i pozostaw do momentu zaschnięcia, po czym spłucz letnią wodą. Cały proces powtarzaj dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się niechcianych wyprysków.

Uwaga! Pamiętaj, aby na koniec każdego mycia twarzy opłukać ją dokładnie lodowatą wodą. Taka różnica temperatur poprawi krążenie i sprawi, że rozszerzone przez ciepłą wodę pory się zamkną, a ty będziesz cieszył się gładką i promienną cerą.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Pielęgnacja skóry w domu. Krok po kroku – sprawdź skuteczne sposoby!

Marlena Borczyk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button