Sport

AZS Częstochowa 3-0 CSKA Sofia

Domex Tytan AZS: Stelmach, Gradowski, Nowakowski,Mljakow, Wrona, Bartman, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Gunia, Wierzbowski, Janeczek.

Wicemistrzowie Polski po raz drugi okazali się zdecydowanie lepsi od mistrzów Bułgarii. W pierwszym secie goście co prawda prowadzili 1:0 i 2:1, ale przed pierwszą przerwą techniczną AZS wygrywał różnicą trzech punktów. Później przewaga częstochowian była jeszcze większa, a akademicy przewyższali rywali pod każdym
względem i ostatecznie wygrali tą partię do 13.

Druga część spotkania była bardziej wyrównana i zacięta, przede wszystkim za sprawą gorszych zagrywek w wykonaniu częstochowskich siatkarzy. Przez dłuższy czas drużyny zmieniały się na prowadzeniu, tylko w jednym momencie goście prowadzili różnicą 2 punktów (15:13). Czestochowianie wyrównali na 15:15, a na prowadzenie wyszli po zdobyciu 18 punktu i już go nie oddali. Goście zdołali obronić pierwszego setbola, ale za drugim Zbigniew Bartman skutecznym atakiem zakończył grę.

Trzeci set był podobny do pierwszego, z tym że goście prowadzili 1:0 i 3:2, a potem zarysowała się zdecydowana przewaga gospodarzy, wśród których na wyróżnienie zasłużyli Bułgar Smilen Mljakow (wychowanek CSKA) i Zbigniew Bartman oraz rozgrywający Andrzej Stelmach i libero Paweł Zatorski.