Skra lepsza od ''Koniczynek''

Mecz z Panathinaikosem w łódzkiej hali obejrzało 9 tys. widzów. Taką samą widownię zgromadziło grudniowe spotkanie z Iskrą. To rekord fazy grupowej tych rozgrywek. Więcej widzów zgromadził tylko ubiegłoroczny Final Four LM, również rozgrywany w łódzkim Pałacu Sportu. Do środy wszystkie mecze PGE Skry w bieżącej edycji LM kończyły się w trzech setach. Bełchatowianie wygrali po 3:0 z Panathinaikosem w Atenach i Iskrą w Łodzi, by przegrać po 0:3 z VfB Friedrichshafen w Bełchatowie i na wyjeździe z Iskrą. W środę o punkty musieli walczyć w czterech partiach.

W pierwszej długo nie mogli znaleźć właściwego rytmu gry. Przegrywali walkę na siatce i mieli ogromne problemy z powstrzymaniem ataków Libermana Agameza i Bjoerna Andrae. To głównie dzięki nim goście na pierwszą przerwę techniczną schodzili z przewagą czterech punktów. Na drugiej mieli trzy oczka więcej od PGE Skry. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Daniela Castellaniego. Bełchatowianie doprowadzili do remisu 21:21. Kolejne dwie akcje, zakończone skutecznymi blokami Stephana Antigi odebrały greckiej drużynie chęć do walki.

Niezwykle zacięty bój zespoły stoczyły w drugim secie. Gospodarze uciekali na 1-2 punkty, jednak goście błyskawicznie odrabiali straty i na tablicy wyników najczęściej był remis. Przy stanie 21:21 na boisko wszedł Athanasios Psarras i od razu zdobył punkt z zagrywki. Był to pierwszy as serwisowy w środowym meczu. Przy prowadzeniu Greków 23:22 na zagrywkę wszedł Agamez. Kolumbijczyk nie wytrzymał presji i posłał piłkę w siatkę. Kilkadziesiąt sekund później po nieudanym ataku Agameza siatkarze PGE Skry mogli się cieszyć ze zwycięstwa 25:23 w drugim secie.

Trzeci toczył się pod dyktando Panathinaikosu. Goście prowadzili 4:1, 11:7, 17:11, 22:15 i bez problemów wygrali partię do 17. Role odwróciły się w secie czwartym, w którym na parkiecie dominowali gracze z Bełchatowa. Na obie przerwy techniczne zespoły schodziły przy czteropunktowym prowadzeniu Skry. Końcówka również należała do gospodarzy, którzy w tej fazie meczu byli nie do zatrzymania. Mecz precyzyjną “kiwką” zakończył Antiga.

Ostatnie spotkanie w grupie F PGE Skra rozegra 21 stycznia na wyjeździe z VfB Friedrichshafen.