LM siatkarek: RC Cannes 1-3 Muszynianka Muszyna

W pierwszej odsłonie przy stanie 13:8 (po autowym ataku Kamili Frątczak) wydawało się, że Francuzki mają szansę na wysokie zwycięstwo. Tymczasem po przerwie na żądanie trenera Fakro Muszynianki Bogdana Serwińskiego Polki zaczęły błyskawicznie odrabiać straty. Spora w tym zasługa siatkarek RC Cannes, które popełniały sporo własnych błędów.

Przy wyniku 22:22 pojedynczym blokiem na środku siatki popisała się Ivana Plchotova. Po chwili ta sama zawodniczka wraz z Frątczak powstrzymała blokiem francuską siatkarkę. Pierwszą piłkę setową RC Cannes obroniło, a trener tego zespołu postanowił wpuścić na zagrywkę Annę Rybaczewską. Jej “podanie” siatkarki z Muszyny dobrze przyjęły i po chwili mogły się cieszyć ze zwycięstwa w secie.

Zespół z Francji szybko i łatwo wyrównał stan meczu. Po serii błędów Polki przegrały 15:25. Jednak kolejne sety Frako Muszynianka rozstrzygnęła na swoją korzyść. Koncert gry Polki dały w czwartym secie. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:3 (świetne zagrywki Pyci), a dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi podwyższyły prowadzenie (15:7). Takiej przewagi podopieczne Serwińskiego już nie roztrwoniły.