Sport

Jastrzębski Węgiel chce powtórzenia meczu ze Skrą

Zdaniem jastrzębskich działaczy wynik piątkowego pojedynku w Bełchatowie zakończonego zwycięstwem Skry 3:1 został wypaczony w “związku z serią błędnych decyzji sędziowskich”.

W czwartym secie wynik 10:9 dla Jastrzębskiego Węgla sędziowie zmienili na 10:5 dla Skry. Z powodu gry zespołu gości w złym ustawieniu.

“Cała Polska, dzięki transmisji w telewizji Polsat widziała błędy komisji sędziowskiej, które doprowadziły do wypaczenia wyniku meczu półfinałowego. Sędzia II oraz sekretarz zawodów dopuścili przed rozpoczęciem IV seta do gry zawodnika Jastrzębskiego Węgla z nr 1 Adama Nowika (dowód nagranie meczu), który nie był wpisany na kartce ustawień przekazanej komisji sędziowskiej, a tym samym w protokole meczu, uznając tym samym ustawienie Jastrzębskiego Węgla za właściwe. Sędzia sekretarz i sędzia II nie ingerują, kiedy przy stanie 2:1 pod siatkę wchodzi Adam Nowik. Nie reagują także, kiedy Nowik przy stanie 6:6 wykonuje zagrywkę. Kolejne błędy komisji sędziowskiej następują przy stanie 10:9” – napisali szefowie jastrzębskiego klubu.