KrajRegionŚwiat

Meccaniche Veneziane

Historia marki

 

Co zainspirowało twórców marki Meccaniche Veneziane do założenia start-upu, który wkrótce potem odniósł ogromny sukces na całym świecie? Jak sama nazwa marki wskazuje, początek historii miał miejsce w Wenecji. Pewnego dnia dwaj bracia, Alberto i Alessandro, obaj zafascynowani zegarkami, odwiedzili słynną wieżę zegarową, wczesnorenesansowy budynek w północnej części Placu świętego Marka. Wizyta w wiekowej budowli, w której zachwycili się mechanizmem zegarowym, zainspirowała ich do poszukiwania dalszych informacji na temat sztuki  zegarmistrzowskiej. W ten sposób dowiedzieli się, że mimo całego swojego piękna, tradycja ta zanikała w Wenecji z biegiem lat.

Bracia nie tylko postanowili przywrócić ją do życia, ale także przystosować do obecnych realiów i przenieść ją w XXI wiek. Nazwa Meccaniche Veneziane w dosłownym tłumaczeniu oznacza “mechaniczne urządzenia z Wenecji”. W zegarkach Meccaniche Veneziane jest zastosowany automatyczny rodzaj mechanicznego napędu. Logo marki zostało zainspirowane krzyżem znajdującym się na szczycie Wieży zegarowej, która jest uważana za symbol odmierzania czasu w Wenecji. Meccaniche Veneziane produkuje zegarki wyposażone w mechanizm automatyczny, które łączą w sobie klasyczną elegancję ze świeżym, nowoczesnym podejściem pasującym zarówno do eleganckich, jak i bardziej sportowych stylizacji.

Popularne kolekcje

Opisując zegarki Meccaniche Veneziane należy wspomnieć o trzech kolekcjach, które w swoich kolejnych odsłonach podbijają serca kolekcjonerów zegarków oraz wielu osób zwyczajnie ceniących piękne czasomierze.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Pierwszą kolekcją o najbardziej surowej stylistyce są Arsenale, które swoją tożsamość zawdzięczają kompleksowi weneckich stoczni. Ciężka koperta wyprodukowana ze stali nierdzewnej ma w założeniu przypominać okręty marynarki wojennej, które w XX w. opuszczały Arsenał w Wenecji.

Znacznie bardziej nowoczesne w designie są zegarki Nereide, choć także są powiązane symbolicznie z weneckim Arsenałem. Ich nazwa to hołd złożony łodzi podwodnej z czasów pierwszej wojny światowej. Jeżeli chodzi o ich klasyfikację, można je określić mianem połączenia stylów smart casual oraz vintage. Bezele dostępne w wielu kolorach pozwalają wybrać zegarek dopasowany do naszego gustu czy osobowości. Klasyczne modele charakteryzują się paskami vintage z toskańskiej skóry Elbamatt, a ich alternatywne wersje są oparte o stalowe bransolety Jubilee lub paski gumowe. Są również dostępne modele GMT, ale je również charakteryzuje najwyższa cena.

Cena: od 2749 zł.

Zegarki Redentore to połączenie klasyki z elegancją. Zegarki te odwołują się do dzieła słynnego architekta, Andrei Palladio i metaforycznie wskazują na ideały Republiki Weneckiej, czyli fuzję tradycji i nowatorstwa. Zegarki występują w mnogości intensywnych kolorów, takich jak pomarańcz, wiśnia czy turkus, dzięki czemu są bardzo wyraziste. Ze względu na mniejszą kopertę o średnicy 36 mm, zegarki mogą być noszone przez mężczyzn i kobiety.

Cena: od 2249 zł.

Najnowsze modele

Ostatnia ze wspomnianych kolekcji Meccaniche Veneziane doczekała się odświeżonej wersji o numerze 4.0. Zegarki te występują aż w 34 wariantach! Połowa z nich to modele zawieszone na skórzanych paskach, a reszta to zegarki powstałe w oparciu o bransoletę z nierdzewnej stali. Zegarki z kolekcji 4.0 dzięki różnorodności kolorów tarcz, wskazówek i bezeli w różnych kombinacjach pozwalają na wybranie zegarka, który najbardziej przemawia do naszej estetyki. Cena najnowszej kolekcji również jest niezwykle atrakcyjna, ponieważ wynosi niecałe dwa tysiące złotych.

Zegarki Meccaniche Veneziane wyróżniają się wyjątkowym stylem i wysokiej jakości wykonaniem oraz zastosowaniem w produkcji pierwszorzędnych materiałów – niezawodnych mechanizmów, odpornego na zarysowania szkła szafirowego czy pasków z prawdziwej skóry. Ich występowanie w wielu wersjach kolorystycznych i ich interesujące połączenia sprawiają, że zegarki te mogą wywołać prawdziwy ból głowy – bo nie wiadomo, który z nich wybrać!

materiał prasowy partnera

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button