KrajRegion

Najczęstsze błędy podczas remontu. Czego unikać?

Remont mieszkania często kojarzy nam się z przykrą i kosztowną koniecznością. Wykonując go w pośpiechu i bez konkretnego planu, narażamy się na ryzyko popełnienia typowych błędów, które zniechęcą nas do odświeżenia wnętrz w przyszłości.

 

 

Przygotowując się do remontu, warto wstępnie oszacować jego koszt. Taka przykładowa wycena pozwoli nam stwierdzić, czy stać nas na wykonanie wszystkich założonych prac, czy lepiej ograniczyć się do tych najważniejszych, aby zmieścić się w dostępnym budżecie.

Błędy w trakcie remontu ‒ po pierwsze: pośpiech

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w trakcie remontu domu lub mieszkania jest pośpiech. Dotyczy on zarówno samych prac, które w wyniku pospiesznego i niedbałego wykonania często wymagają poprawek, ale także zakupu materiałów. Planując prace remontowe, powinniśmy z wyprzedzeniem zapoznawać się z cenami rynkowymi oraz promocjami dostępnymi w sklepach stacjonarnych i internetowych. Przykładowym miejscem, gdzie kupimy np. wełnę mineralną w promocyjnej cenie, jest https://building-companion.pl/szczegoly-promocji/ursa-xps. Korzystając z takich zniżek, możemy obniżyć całkowity koszt prac remontowo-budowlanych nawet o kilka procent.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Pośpiech nie sprzyja także realizacji kolejnych etapów. Niektóre czynności, np. tynkowanie ścian, wymagają czasu na wyschnięcie i utwardzenie się zaprawy. Zbyt szybka ingerencja może sprawić, że warstwa tynku na ścianach będzie pękać lub powstaną na niej nieestetyczne zacieki.

Brak planu remontu ‒ dodatkowe koszty i dłuższa realizacja

Sukces remontu w dużym stopniu zależy od stworzenia dokładnego harmonogramu i planu prac. Taki projekt pozwala nam kompleksowo spojrzeć na takie kwestie, jak:

  • etapy prac wykonywane w domu lub mieszkaniu;
  • właściwa kolejność prac ‒ zaplanowanie, od których prac powinniśmy zacząć, a które możemy zrobić na końcu;
  • czas, jaki zajmie realizacja wszystkich robót budowlanych i wykończeniowych.

Plan remontu daje nam także możliwość oszacowania kosztów, z jakimi będziemy mieć do czynienia, oraz ustalenia, jakich fachowców musimy zatrudnić, a które etapy prac jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie.

Niedoświadczona ekipa

Powszechnym błędem jest wybór niewykwalifikowanych fachowców lub samodzielne podejmowanie się wykonania skomplikowanych prac. Dotyczy to szczególnie ingerencji w instalacje hydrauliczne, elektryczne, gazowe czy wodno-kanalizacyjne. Błędy popełnione podczas tych etapów mogą skutkować koniecznością wykonywania kosztownych poprawek i zatrudniania kolejnych fachowców. Spowodują one wydłużenie czasu remontu i zniechęcą nas do kolejnych metamorfoz wnętrz w przyszłości. Przyczynią się także do powstawania nerwowych sytuacji, które mogą zaburzyć komunikację z wykonawcami.

źródło: artykuł partnera

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Przede wszystkim wyście z założenie, że planowany budżet warto od razu pomnożyć razy dwa. Lepiej się miło zaskoczyć niż zostać bez środków w połowie remontu, czy co gorsza budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button