NBA: Denver w finale zachodu

Zespół ten po raz pierwszy od 1985 roku zagra w finale konferencji. Jego rywalem będzie zwycięzca rywalizacji Los Angeles Lakers – Houston Rockets. Po pięciu spotkaniach 3:2 prowadzi drużyna z Kalifornii.

W piątym meczu z Mavericks Nuggets zapewnili sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Po dwóch kwartach prowadzili 69:55.

Nuggets do zwycięstwa poprowadziła dwójka Chauncey Billups i Carmelo Anthony, którzy zdobyli 58 punktów. Wielu obserwatorów wyróżniało tego pierwszego, który do 28 punktów dodał dwanaście asyst.

“To jest prawdziwy szef – mówił Carmelo Anthony o Billupsie. – Przychodząc do nas wniósł do drużyny dużo serca do walki i pomysłową obronę.” 32-letni triumfator NBA z 2004 roku wrócił do swego rodzinnego miasta na początku sezonu w ramach wymiany gwiazd na kanoniera Allena Iversona. Chauncey Billups zrewanżował się klubowi za okazane zaufanie.

Świetny występ po raz kolejny zaliczył również Dirk Nowitzki w barwach Dallas Mavericks. Zdobył 32 punkty i miał dziesięć zbiórek. Zawodnik ten zakończył rywalizację z Nuggets ze średnią 34,4 pkt.

“Jesteśmy silną drużyną – mówił Billups. – Jednak droga do końcowego sukcesu jest jeszcze daleka. Awans do finału Konferencji, to dla nas mało. Chcemy więcej, więcej i więcej.”