Kolagen to jedno z najważniejszych białek w naszym organizmie. Skóra jest zbudowana aż w 75% właśnie z niego. Z wiekiem mamy go jednak coraz mniej, przez co na naszym ciele możemy dostrzec oznaki starzenia się. Żeby temu zapobiec możemy poddać się zabiegom kolagenowym w gabinetach kosmetycznych. Lub przeciwdziałać temu sami. Wszystko dzięki kosmetykom z kolagenem.
Kolagen kolagenowi nierówny
Co możemy znaleźć na rynku kolagenów? Zdecydowana większość to kremy z dodatkiem kolagenu. Niestety ilość związków peptydowych w takich produktach jest zazwyczaj znikoma, przez co nie są zbyt skuteczne.
Część producentów wykorzystuje do produkcji kolagen wieprzowy, a część rybi. Który lepszy? Zdecydowanie rybi. Jest bardziej podobny do naszego, dzięki czemu jego skuteczność jest wyższa. Dodatkowo jest mniej zanieczyszczony innymi substancjami.
Druga istotna kwestia to metoda pozyskiwania kolagenu. Kiedy mamy już pewność, że na pewno pochodzi z ryby, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób został wyprodukowany. Najczęściej możemy się spotkać z kolagenem w formie hydrolizatu. W tej metodzie (hydrolizie) wykonuje się obróbkę cieplną w wysokiej temperaturze. Niestety powoduje to zniszczenie struktur peptydowych, które decydują o skuteczności produktu.
Inne sposoby to produkowanie kolagenu w postaci liofilizatu (suplementy) i hydratu (kosmetyki). W tych metodach zostaje zachowana delikatna struktura białka kolagenowego. Dzięki czemu kolagen zachowuje swoje właściwości i jest lepiej przez nas przyswajalny.
Dlatego najlepszymi produktami będą te, w których wykorzystuje się liofilizat i hydrat kolagenu rybiego. A takie produkuje kolagen Colway – polska marka produkująca kosmetyki z kolagenem.
Jeśli już wiemy, jak odróżnić dobry kolagen od mniej skutecznego, zobaczmy na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu.
Jak wybrać idealny kolagen do twarzy?
Kupując kolagen warto dobrać go tak, aby jak najlepiej pasował do potrzeb naszej skóry. Niektóre będą idealne dla cery suchej, inne dla tłustej. Niektóre powinny być używane przez osoby starsze, inne mogą być używane niezależnie od wieku. Zwróćmy też uwagę, na jakie partie ciała jest dany kolagen. Najczęściej kolagen do twarzy można także stosować na szyję i dekolt.
Jedna z ważniejszych kwestii to skład kosmetyku. Co oprócz kolagenu powinien zawierać? Jak w przypadku każdego produktu, im krótsza lista tym lepiej. A na niej powinny być składniki, które dodatkowo nawilżą skórę i pozwolą na lepsze przeniknięcie w głąb skóry. Drugą ważną grupą są emolienty, czyli substancje, które zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody z organizmu.
I tak Colway Kolagen Naturalny Platinum polecany jest dla osób z cerą wrażliwą i podrażnioną. Możemy go stosować na twarz, szyję i dekolt. Poza kolagenem naturalnym zawiera tylko wodę, elastynę, kwas mlekowy (nawilżenie) i glikol kaprylowy (emolient). Czyli tylko niezbędne substancje.
Alternatywa dla wegan
Ze względu na rybie pochodzenie, kolagen naturalny nie jest produktem wegańskim. Osoby będące na diecie wegańskiej nie mogą więc z niego korzystać. Jest jednak rozwiązanie w postaci produktu Colway kolagen Vege. Zamiast kolagenu rybiego, zawiera on roślinny aminogram cząsteczek tworzących naturalne białko kolagenowe. Produkt zawiera też m.in. hydroksyprolinę (jeden ze składników kolagenu), która jest pozyskiwana ze ścian komórek alg. Oczywiście jego działanie nie jest identyczne z działaniem kolagenu rybiego, ale niezwykle skuteczne i pomocne w dostarczaniu kolagenu do naszego organizmu.
Wybierz najlepszy kolagen dla siebie
Szukając idealnego kolagenu dla siebie, pamiętajmy, żeby sprawdzić pochodzenie i metodę produkcji kolagenu. Następnie dopasujmy kosmetyk do naszych potrzeb i cieszmy się jego odmładzającym działaniem.
źródło: artykuł partnera