KrajRegionWiadomość dnia

Jakie są warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Milenium?

Chcesz sfinansować zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym, remont lub rozbudowę domu? Dowiedz się, jakie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego w banku Millennium i ile będziesz musiał zapłacić za pożyczony kapitał.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Kredyt hipoteczny Millenium – dlaczego warto?

Od ponad 10 lat pomagam w uzyskaniu kredytu z Banku Millenium dla moich klientów. Choć sam bank, pod względem portfela kredytowego znajduje się na 5 miejscu w Polsce, to jego oferta jest warta rozważenia. Szczególnie w kilku wypadkach – mówi Michał Dawidowicz Specjalista ds. Kredytów Hipotecznych prowadzący stronę Blog Kredytowy. –Najważniejszą jest to, że bank oferuje od początku prowizję 0% dla całej wcześniejszej spłaty kredytu. Dlatego moim zdaniem jest to najbardziej kompletne pod tym względem rozwiązanie na rynku. Bez podziału na nadpłaty częściowe i spłatę całkowitą. Bez minimalnej kwoty nadpłaty. Można to zrobić przez internet lub aplikację, czyli bez wizyty w placówce. Takie rozwiązanie powinno być normą w każdym innym banku – tłumaczy Dawidowicz.

Millennium kredyt hipoteczny — warunki

Starając się o kredyt hipoteczny, musimy mieć na uwadze fakt, że bank wymaga od nas spełnienia konkretnych warunków. Głównym elementem jest nasza zdolność kredytowa, na którą składa się kilka czynników. Przede wszystkim konieczne jest uzyskiwanie odpowiednich dochodów, których wysokość jest uzależniona od kwoty, o jaką się ubiegamy. Nie bez znaczenia pozostaje także ich źródło.

Aby bank udzielił nam takiej pomocy finansowej, musimy mieć podpisaną umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło lub prowadzić działalność gospodarczą. W tym ostatnim wypadku koniecznością jest, aby firma funkcjonowała na rynku minimum rok, jeśli uzyskujesz drugi dochód lub wnioskujesz o kredyt z wnioskodawcą, który jest zatrudniony. Jeśli jest to jedyny dochód, na podstawie którego wnioskujesz o kredyt hipoteczny, wymóg prowadzenia działalności jest wydłużony do minimum 24 miesięcy.

Warto także wspomnieć, że bank będzie wymagał od klienta dostarczenia niezbędnych dokumentów. W przypadku pracy na pełen etat musimy udostępnić naszą umowę o pracę i/lub zaświadczenie od pracodawcy.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami, musimy przygotować dokumenty rejestrowe firmy, zaświadczenie o nadaniu NIP i REGON oraz o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, dokument potwierdzający opłacanie ZUS i US, PIT za poprzedni rok lub dwa lata (w zależności od wymogów banku), wyciąg z ksiąg za zeszły i obecny rok obrachunkowy. Umowa zlecenie lub dzieło będzie skutkowała wymogiem przedstawienia zaświadczenia o dochodach, umów, rachunków PIT za zeszły rok oraz wyciągów za ostatnie 6 miesięcy.

Wkład własny kredytu mieszkaniowego w Millennium

Pomimo podniesienia przez większość banków kwoty wkładu własnego, spowodowane pandemią koronawirusa, to w Banku Millenium najniższy wkład własny ciągle wynosi 10%, jednak nie są to najatrakcyjniejsze warunki. Tańszy kredyt będzie przy 20%, a przy 40% środków własnych oferta powinna być jeszcze lepsza – wylicza Dawidowicz z Blogu Kredytowego. Jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny, to przeczytaj opinię na porady na: https://blogkredytowy.pl/kredyt-hipoteczny-w-millennium/.

Na oprocentowanie zmienne składają się takie elementy jak:

  • Marża banku – jest ona ustalana przez bank Millennium. Marża banku jest stała przez cały okres kredytowania, chyba że klient korzysta z oferty obniżki marży. Wysokość marży zależy od celu kredytowania, zaciągniętej kwoty oraz wysokości kredytu w stosunku do wartości nieruchomości.
  • Stopa WIBOR 3M – wysokość oprocentowania na polskim rynku międzybankowym. W skrócie to po prostu stopa procentowa, po jakiej banki komercyjne będące uczestnikami panelu WIBOR udzielają pożyczek innym bankom komercyjnym. Stawka WIBOR jest zmienna, a jej wartość zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą inflacja, podaż pieniądza, wysokość PKB i cykl koniunkturalny. Zmiana stopy WIBOR, branej pod uwagę przy wyliczaniu kredytu lub pożyczki, następuje co 3 miesiące, zawsze w dniu miesiąca, w którym została zawarta umowa kredytowa.

W praktyce oznacza to, że nawet jeśli spłacamy kredyt mieszkaniowy w ratach równych, wysokość raty może się zmieniać podczas okresu kredytowania. W trakcie okresu kredytowania oprocentowanie może się zmieniać, w zależności od tego, jak kształtuje się poziom stopy WIBOR. W przypadku, gdy będzie rosnąć stopa WIBOR, to wyższe będzie oprocentowanie kredytu, a co za tym idzie wysokość miesięcznej raty oraz ogólne łączne koszty obsługi udzielonego kredytu.

Kredyt hipoteczny w Millennium – jak sprawdzić oprocentowanie?

Jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny w Millennium możesz zorientować się, jakie będzie oprocentowanie kredytu oraz pozostałe koszty związane z jego obsługą. Najwygodniejszą wydaje się kontakt do eksperta kredytowego. Dzięki niemu porównasz za darmo kilka ofert.

Należy przygotować podstawowe dane, takie jak: wartość nieruchomości, wartość kredytu oraz okres kredytowania. Kalkulator finansowy obliczy nie tylko oprocentowanie, ale także wysokość RRSO.

Po spotkaniu otrzymasz symulację z kalkulacją dla wybranego przez siebie kredytu, w którym możesz dowiedzieć się, ile wyniesie Cię miesięczna rata, prowizja, odsetki, wcześniejsza spłata oraz jakich produktów dodatkowych będzie wymagał od Ciebie Millennium Bank S.A.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button