Podczas prac ziemnych na granicy Będzina i Czeladzi doszło do wybuchu. W pierwszej wersji miał to być wybuch gazu. Według policji w pasie drogowym doszło jednak do eksplozji prawdopodobnie pocisku z czasów II Wojny Światowej. Nie żyje jedna osoba, a trzy inne są ranne.
Anty-maseczkowcy przeszli przez Katowice. Posypały się mandaty i wnioski do sądu
Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godzinie 13:35. Na miejsce udało się 5 zastępów . Według informacji strażaków podczas prowadzonych przez pracowników wodociągów prac ziemnych doszło do wybuchu. Ucierpiały 4 osoby – jedna osoba nie żyje, trzy są ranne.
Na miejscu pracują służby medyczne, staż pożarna i policjanci, w tym kontrterroryści z zespołu minersko-pirotechnicznego. W rejonie centrum handlowego M1 Czeladź występują utrudnienia w ruchu drogowym.
Materiał Pawła Palacza:
Wybuch na granicy Czeladzi i Będzina. Nie żyje pracownik firmy wodociągowej. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie przed godziną 14.00.
-Po dojeździe na miejsce zastępów straży z Będzina stwierdzono, ze doszło do wybuchów w wyniku którego poszkodowane zostały 4 osoby w tym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Prawdopodobnie był to wybuch aczkolwiek jakiego typu, czym spowodowany prowadzone jest w tym momencie postępowanie – mówi mł. mł.asp. Jacek Apostolski z KP PSP Będzin.
Prawdopodobnie eksplodował pocisk z czasów II wojny światowej. Na miejsce zostali skierowani saperzy. Prace ziemne w pasie drogi wykonywali pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bytomiu.
-Wiemy ze w pobliżu nie znajduje się żadna instalacja gazowa. Są pewne podejrzenie dotyczące ładunków z okresu drugiej wojny światowej, ale na tym etapie nie mogę tych informacji potwierdzić – mówi kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KMP w Będzinie.
Do tragedii doszło przy ulicy Będzińskiej. Nie ucierpiały okoliczne budynki. Według wstępnych informacji, życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo, jeden z nich ma obrażenia twarzy.
Lekarze o słowach Sasina: To dla nas policzek! Jest reakcja Śląskiej Izby Lekarskiej
Naukowcy badają odporność mieszkańców Śląska i Zagłębia na koronawirusa
Coraz więcej wody w śląskich rzekach! Pod Gliwicami ewakuowano zwierzęta z gospodarstw [WIDEO]