Sport

Australian Open- podsumowanie 2. dnia

Najwyżej rozstawiony polski tenisista pokonał w inauguracyjnym meczu Niemca Mishę Zvereva w trzech setach 6:3, 6:3, 6:3. Kolejnym rywalem Kubota będzie Kolumbijczyk Santiago Giraldo, który sensacyjnie wyeliminował rozstawionego z numerem 16 Hiszpana Tommy'ego Robredo.
Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy w ekspresowym tempie. Polska tenisistka oddała swojej rywalce Niemce Tatianie Malek jedynie gema i wygrała w dwóch krótkich setach 6:1, 6:0
W walce o III rundę rywalką Radwańskiej będzie Roajanka Ałła Kudriawcewa. Do tej pory obie tenisistki grały ze sobą jeden raz i górą okazała się Polka.
Do drugiej rundy nie udało się awansować Urszuli Radwańskiej. Polska tenisistka uległa liderce światowych rankingu Amerykance Serenie Williams 2:6 i 1:6.
W turnieju męskim nie zabrakło niespodzianek. Za taką bowiem można uznać porażkę rozstawionego z numerem ósmym Szweda Robina Soderlinga z Marcelem Granollersem. Hiszpan zajmujący dopiero 113. miejsce w światowym rankingu przegrywał już 0:2 w setach, by ostatecznie wygrać 5:7, 2:6, 6:4, 6:4, 6:2.
Z turniejem pożegnał się również grający w Melbourne z numerem 25., Amerykanin Sam Querey. Musiał on uznać wyższość Niemca Rainera Schuettlera. W kolejnej rundzie nie zobaczymy również Austriak Juergena Melzera, który przegrał z Francuzem Florentem Serrą 1:6, 7:6 (7-3), 4:6, 6:4, 3:6.
W kolejnej rundzie Australian Open nie zabraknie faworytów. Awans wywalczyli miedzy innymi: lider rankingu ATP Roger Federer, Serb Novak Djoković, Hiszpan Fernando Verdasco, oraz Francuz Jo-Wilfred Tsonga. Najwięcej emocji było jednak w meczu Michaiła Jużnego z Richardem Gasquetem. Ostatecznie po pięciosetowej batalii górą okazał się rosyjski tenisista, który wygrał: 6:7, 4:6, 7:6, 7:6, 6:4.
Również kibice tensia kobiecego byli świadkami kilku niespodzianek. Z turniejem pożegnały się bowiem: Francuzka Virginie Razano, Słowaczka Dominika Cibulkova oraz Hiszpanka Anabel Medina Garrigues.