Sport

Piłka ręczna: ME – Francja w finale !

W jutrzejszym finale “Trójkolorowi” zmierzą się ze zwycięzcami drugiego półfinału, w którym grają Polska i Chorwacja. Początek meczu o godz. 16.30.
W bardzo wyrównanej pierwszej połowie mistrzowie świata przejęli inicjatywę w końcówce, kiedy wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie do przerwy Francuzi wygrywali 16:14. Drugą połowę zaczęli od straty bramki, ale potem już konsekwentnie powiększali przewagę, aż do ośmiu punktów (27:19). Islandczycy nie potrafili już zbliżyć się do rywali na tyle, by podjąć walkę o zwycięstwo.
W zespole Francji wyróżnił się filar drużyny Nikola Karabatic, który zdobył 9 bramek, notując stuprocentową skuteczność rzutów.
Francuzi nie przegrali jeszcze meczu na mistrzostwach Europy. Zanotowali pięć zwycięstw (między innymi 29:24 z Polską w czwartek) i dwa remisy.