Kraj

Szkoła Bezpiecznego Internetu

Magdalena Zych z Fundacji Kidprotect.pl powiedziała, że dzieci świetnie obsługują komputer, natomiast niewiele wiedzą o bezpieczeństwie w sieci. Przede wszystkim zostawiają za dużo informacji o sobie, a także są zbyt ufne w stosunku do obcych.

Psycholog Magdalena Ciołek uważa, że często nie ma różnicy czy dziecko zostało wykorzystane w internecie, czy skrzywdzone w świecie realnym. Często objawy traumy są takie same. Zwraca uwagę, że dużo częściej dziecko doświadcza krzywdy ze strony swoich rówieśników. Jeszcze kilka lat temu uciekało do pokoju przed problemami związanymi ze szkołą. Teraz po powrocie z lekcji siada przed komputerem i sprawdza, co jego koledzy o nim piszą, czy wrzucają jakieś kompromitujące zdjęcia.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak powiedział, że kierowane do niego wnioski o interwencję związane w przemocą w internecie stanowią bardzo niewielki procent. Każde takie zgłoszenie jest przekazywane policji. Marek Michalak uważa jednak, że w przypadku wykrycia takiego zdarzenia powinno reagować najbliższe otoczenie dziecka – rodzina, nauczyciel, pedagog szkolny, czy nawet policjant z pobliskiego komisariatu.

Aby wziąć udział w projekcie Szkoła Bezpiecznego Internetu, należy skontaktować się z Fundacją Kidprotect.pl. Informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.szkolabezpiecznegointernetu.pl

Ciąg dalszy artykułu poniżej
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button