RegionSportWiadomość dnia

Puchary coraz dalej od Zabrza. Piast się obudził. Podsumowanie 18 kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Największy zawód swoim kibicom sprawił zabrzański Górnik. Na przebudowywanym stadionie przy Roosevelta zabrzanie przegrali 0-1 z Lechem Poznań. Jedynego gola w meczu określanym mianem hitu kolejki zdobył strzelił z rzutu karnego Hubert Wołąkiewicz. Podyktowanie tej jedenastki wzbudziło sporo kontrowersji. Swoją szansę na trafienie z rzutu karnego miał też Górnik. Okazji nie wykorzystał Prejuce Nakoulma. Szansę na komplet punktów wykorzystał za to Piast. Gliwiczanie wygrali spotkanie …nogami Tomasa Docekala, który dwukrotnie podziurawił siatkę portowców. W Chorzowie Ruch do 93. minuty przegrywał ze Śląskiem Wrocław, ale w ostatniej minucie meczu do wyrównania doprowadził jednak Mindaugas Panka. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1.