AlarmRegionWiadomość dnia

Piłkarze Piasta obrzuceni jajkami w Łabędach. Mecz Piasta Gliwice z ŁTS Łabędy przerwany [Wideo]

Na stadionie przy ul. Fiołkowej w Łabędach, trzecioligowe rezerwy Piasta, rozgrywając mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu,  zremisowały z miejscowym ŁTS 1:1. Wynik jest jednak w tej sytuacji sprawą drugorzędną. W 65. minucie sędzia przerwał bowiem mecz po tym, jak w piłkarzy Piasta Gliwice kibice siedzący na trybunach stadionu w Łabędach zaczęli rzucać niebezpiecznymi przedmiotami – między innymi jajka i race. Mecz przerwano i sędzia nie pozwolił już na kontynuowanie gry. Jak donosi portal piast.gliwice.pl – najprawdopodobniej wynik tego pojedynku zostanie zweryfikowany jako walkower dla Piasta, ale o tym zadecyduje odpowiednia komisja OZPN.

Jak powiedział portalowi www.tvs.pl Marek Słomski, rzecznik gliwickiej policji – po meczu poza stadionem zatrzymano jednego z kibiców, który w trakcie meczu miał rzucać niebezpiecznymi przedmiotami na murawę. Kibice Piasta i ŁTS łabędy za sobą nie przepadają – ŁTS sympatyzuje bowiem z Górnikiem Zabrze, który jest odwiecznym wrogiem Piasta na trybunach i poza nimi. – Byliśmy przygotowani na to, że mecz może obfitować w niebezpieczne zachowania. Dzięki naszemu przygotowaniu i postawie policjantów, na stadionie i poza nim nie doszło do większych ekscesów – mówi Marek Słomski z KMP Gliwice. Policja zapowiada dalsze zatrzymania w tej sprawie.