Sport

Agnieszka Radwańska przegrała z Venus Williams

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w turnieju cyklu WTA Tour. Dotychczas obie zawodniczki wygrały po jednym pojedynku.
Mecz w Miami lepiej rozpoczęła Williams, która objęła prowadzenie 3-1 w secie pierwszym. Młoda Polka pokazała jednak lwi pazur i dzięki nieustępliwości i waleczności wygrała pierwszą partię 6-4 kończąc ją efektownym skrótem.
Przegrany set podziałał na Venus Williams niczym przysłowiowa płachta na byka. Amerykanka zaczęła grać agresywnie i mocno. Efekt? Wygrany set drugi 6-1(!) i prowadzenie w trzecim 5-1(!).
I gdy publiczność zaczęła zmieniać kort, by zobaczyć inne spotkanie Radwańska zaczęła grać swój najlepszy tenis. Polka wygrała trzy kolejne gemy, a przy stanie 4-5 miała nawet trzy piłki na 5-5. Niestety Williams wytrzymała próbę nerwów i asem zakończyła rywalizację!
Awans do 1/8 finału w Miami to i tak sukces Agnieszki Radwańskiej, która rok temu w tym turnieju odpadła w 1. rundzie.