Sport

BKS lepszy w meczu na szczycie

Dla siatkarek z Podbeskidzia przedświąteczny tydzień był niezwykle pracowity. W środe zawodniczki trenera Prielożnego awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV pokonując Dinamo Pancevo, dziś grały w meczu na szczycie Plusligi kobiet. Do pierwszej partii Bielszczanki przystąpiły w pełni skoncentrowane i pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 16 punktów. W kolejnym secie do głosu doszły siatkarki Centrostalu wygrywająć 25:20. Jednak był to ostatni prezent, jaki tego dnia sprawiły rywalkom siatkarki BKSu.

Najwięcej emocji dostarczył set 3. Punkt za punkt, walka o każdą piłkę i długie akcje – tak wyglądała ta partia. Mocniejszymy nerwami wykazały się jednak bielszcanki wygrywając 29:27.

Rozpędzone zawodniczki z Bielska zdominowały także od początku także czwartego seta. Na drugą przerwą techniczną schodziły prowadząć 16:9 i tej przewagi nie dały już sobie odebrać do końca seta wygrywając do 17. Centrostal Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko – Biała 1:3.