RegionSilesia Flesz

Chuligani Polonii Bytom wbiegli na boisko i przerwali mecz [Zdjęcia]

Tempo Stolarzowice zmierzyło się w środę (3 września) z Polonią Bytom w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Jak informuje policja, kilka minut po rozpoczęciu meczu grupa 100 pseudokibiców Polonii Bytom wtargnęła przez ogrodzenie na boisko i chciała się dostać do fanów gospodarzy. Funkcjonariuszom udało się zapobiec konfrontacji. Serwis stadionowioprawcy.net wyjaśnia, że w dzielnicy Bytomia – Stolarzowicach znajduje się fan club Górnika Zabrze.

Policjanci ustalili już tożsamość 20 pseudokibiców. Wobec sześciu prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz uczestniczenia w meczach. Grozi im kara do roku więzienia. Trwa identyfikacja pozostałych osób.

Spotkanie zostało przerwane przez sędziego w 10. minucie przy stanie 2:1 dla Polonii Bytom. O jego dalszych losach zadecyduje związkowy Wydział Gier.