RegionŚwiatWiadomość dnia

Cudowny lek na koronawirusa. Nowa nadzieja naukowców

Iwermektyna to lek przeciwpasożytniczy, który według australijskich naukowców jest nową nadzieją w walce z koronawirusem. W Polsce lek ten jest dostępny w formie kremu do zwalczania trądziku różowatego. Trwają poszukiwania źródeł finansowania badań, po pierwszych udanych próbach użycia leku na kulturach komórek.

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Koronawirus  to wirus RNA osłonięty błoną tłuszczową (lipidową). Dzięki takiej budowie można mu zapobiegać przez zastosowanie środków chemicznych, takich jak zwykłe mydło, alkohol min. 60-70%, preparaty do dezynfekcji i inne wirusobójcze.

Od grudnia ubiegłego roku gdy w Chinach rozpoczęła się epidemia koronawirusa naukowcy z całego świata dwoją się i troją by wynaleźć skuteczny lek, który zwalczyłby COVID-19. Niestety jako, że wirus jest swoistym novum w świecie medycyny badania nie są proste a poszukiwanie leków jest jak błądzenie we mgle. Jak podaje magazyn Antiviral Research, australiscy naukowcy wykonali pierwsze badania na kulturach komórek zakażonych koronawirusem za pomocą iwermektyny – leku przeciwpasożytniczego, w Polsce dostępnego pod postacią kremu na trądzik różowaty. Wnioski są pozytywne – lek zabija COVID-19 nawet w 48 godzin. Niewiadomo jednak jak dokładnie działa, w związku z tym medycy poszukują źródeł finansowania by móc wszystko dokładnie sprawdzić. Przypomnijmy, że testy szczepionki na koronawirusa rozpoczęły się niedawno w Chinach i Sstanach Zjednoczonych. Jak czytamy na portalu RMF 24 – Naukowcy nie wiedzą na razie, na jakiej zasadzie Iwermektyna koronawirusom szkodzi. Podejrzewają, że podobnie, jak było w przypadku innych wirusów, lek zakłóca im zdolność do hamowania naturalnych mechanizmów komórki, która powinna sobie z nimi poradzić. Jak twierdzi szefowa zespołu, dr Kylie Wagstaff z Monash Biomedicine Discovery Institute, działanie preparatu jest imponujące, replikacja wirusa SARS-CoV-2 w komórkach w ciągu 24 godzin istotnie zwalnia, a po kolejnych 24 wirusa w komórkach praktycznie już nie ma.

Biorąc pod uwagę jak dramatyczne wydarzenia rozgrywają się krajach takich jak Hiszpania, Włochy czy Stany Zjednoczone – cały świat liczy na naukowców i jak najszybsze wynalezienie skutecznego leku na chorobę, która zamknęła nas w domach, pozbawiła pracy i wielokrotnie sensu życia.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Gospodarka stoi, ruszają zwolnienia grupowe! To początek lawiny?

Zespół Pilár i proboszcz katedry Chrystusa Króla nagrali teledysk z Telewizją TVS! [WIDEO] Saving Love to przesłanie ufności na trudny czas!

Matury próbne przez internet to porażka? Strona padała, testy sprzed lat 😉 [WIDEO]

źródło: RMF 24, www.gov.pl

red: B. Bednarczuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Ten lek testowano invitro w probowkach nie na zwierzetach ani na ludziach. Dajecie zludna nadzieje ludziom. Jak ktos klinicznie przebada i beda wyniki wtedy mozemy swietowac.
    Jak narazie to jest kapiszon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button