RegionWiadomość dnia

Derby Śląska dla Górnika!

Mecz Górnika z Piastem zakończył pierwszą kolejkę rundy wiosennej w piłkarskiej ekstraklasie.

Piłkarze Adama Nawałki wyszli na prowadzenie już w 4 minucie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tomasz Zahorski. Napastnik Górnika miał w pierwszej połowie jeszcze jedną dogodną okazję do zdobycia bramki, ale jego strzał obronił Dariusz Trela. Na 2:0 dla zabrzan mógł też podwyższyć Paweł Olkowski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Piast stwarzał zagrożenie pod bramką Łukasza Skorupskiego głównie po stałych fragmentach gry.

Druga połowa była trochę bardziej wyrównana, ale więcej szans na kolejnego gola miał znów Górnik. Blisko szczęścia byli między innymi Aleksander Kwiek i Michael Bemben. W drużynie Marcina Brosza wyróżniał się przede wszystkim Tomasz Podgórski, ale nie udało mu się doprowadzić do wyrównania.

Wygrana zabrzan mogła być wyższa, ale świetnie w bramce Piasta spisywał się Trela.

Dzięki wygranej 14-krotni mistrzowie Polski awansowali już na trzecie miejsce w tabeli i do prowadzącej Legii Warszawa tracą tylko dwa punkty. Natomiast dla piłkarzy z Gliwic porażka nie miała żadnych konsekwencji i pozostali na siódmej pozycji.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: Zahorski 4

Górnik: Skorupski, Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk, Olkowski (Nowak 90), Przybylski, Mączyński, Zahorski (Bonin 83), Kwiek, Łuczak (Iwan 90).

Piast: Trela, Zbozień, Klepczyński, Sidqy, Oleksy (Krzycki 57), Szeliga, Lazdins (Docekal 80), Matras, Murawski (Urban 71), Podgórski, Jurado.