RegionWiadomość dnia

Dziewczyny do nich wzdychają, oni ratują życie. 100 ratowników na Wodnym Grand Prix w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ratownicy wodni z całego kraju przyjechali do Rudy Śląskiej aby wziąć udział  Zawodach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. -Dzięki tym zawodom chcemy spopularyzować sport pływacki, jak również ratownictwo sportowe w mieście. Chcemy również zdobyć cenne doświadczenie oraz zintegrować się ze środowiskiem ratowniczym w kraju – tłumaczy Mariusz Komandera, Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej.

ZDJĘCIA: 100 ratowników przyjechało do Rudy Śląskiej na Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zorganizowano na basenie krytym w dzielnicy Ruda przy ul. Chryzantem 10. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 13:00. -Działalność w zakresie ratownictwa sportowego rozpoczęliśmy we wrześniu 2011 roku i odnosimy coraz większe sukcesy – podkreśla Mariusz Komandera. – Również w tych zawodach chcielibyśmy polepszyć zeszłoroczne osiągnięcia i powiększyć nasz worek medalowy o kolejny dodaje Komandera.

Zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w ciągu roku organizowane są kilkakrotnie. Ubiegłoroczny finał rozegrany został 16 listopada w Lublinie. -Zawody były ostatnią edycją całorocznego cyklu GPP, gdzie po zakończeniu rywalizacji zostały wręczone puchary dla najlepszych zawodników. Do stolicy Lubelszczyzny po najcenniejsze trofea w 2013 roku wybrało się 7 ratowników z Rudy Śląskiej – wspomina Mateusz Niegot z WOPR Ruda Śląska, który w klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategorii OPEN zajął 11 miejsce.

Podczas zawodów Anna Nocoń zdobyła 3 medale, 1 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród Juniorek oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN cyklu GPP, zaś Magdalena Skudlik wywalczyła 2 medale srebrne i została sklasyfikowana na 1 miejscu wśród Juniorek Młodszych cyklu GPP. Klaudiusz Matura w konkurencji 50m holowanie manekina w płetwach zajął miejsce 3. Aleksandra Spodzieja zajęła 12 miejsce w końcowej klasyfikacji OPEN, zaś Patryk Parys w całorocznym cyklu GPP został sklasyfikowany na 9 miejscu wśród Juniorów.