Ekologiczny clubbing

Nie pobiera się tu opłat za wejście od tych klubowiczów, którzy przyszli pieszo lub przyjechali rowerem. Zainteresowanie budzi parkiet – tak zaprojektowany, że pod wpływem ruchu tańczących generuje on energię elektryczną. Wykorzystano tutaj piezoelektryczność, czyli otrzymywanie prądu dzięki naciskowi jakiemu poddawane są kryształy. Otrzymywany w ten sposób prąd wykorzystuje się na potrzeby lokalu.

Surya zrodziła się w umyśle 35-letniego właściciela nieruchomości Andrew Charalambousa, znanego również jako Dr Earth.

Gdy klubowicze odczują potrzebę skorzystania z toalety, mogą zaoszczędzić wodę, gdyż spłukiwanie pisuarów odbywa się za pomocą strumienia powietrza. Odświeżyć się mogą pod automatycznie włączającymi się kranami.

Gdyby książę Harry lub William i ich arystokratyczni przyjaciele, których często spotkać można w klubach Boujis czy Mahiki, chcieli pojawić się w Suryi – jak każdy odwiedzający ją vip – muszą złożyć przysięgę, że zrobią wszystko, aby zapobiegać zmianom klimatycznym.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

– “Jeśli nie przestaniemy wygłaszać do ludzi kazań i nie otworzymy się, nigdy nie uda nam się przeprowadzić rewolucji, która umożliwiłaby zatrzymanie zmian klimatycznych” – powiedział Charalambous, wyjaśniając, dlaczego zdecydował się zainwestować milion funtów w ekologiczny lokal.

Klub mieści się przy Pentonville Road w londyńskim Islington.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button