AlarmRegion

Gliwice: zderzenie z policją? I to dosłownie! [WIDEO] Pijany kierowca wjechał wprost w radiowóz!

W ruszający na zielonym świetle policyjny bus uderzył volkswagen golf. Kolizja nie była jednak jedynym zmartwieniem 25-latka, który prowadził “osobówkę”.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Kolizję zarejestrowała kamera monitoringu. Jej sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że był pijany – miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

O całkowitej nieodpowiedzialności młodego mężczyzny świadczą kolejne przewinienia. Jego samochód nie był ubezpieczony, nie miał też przeglądu technicznego. Sam kierujący posiadał prawo jazdy krótko – od ponad roku.

Przypomnijmy: Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwa karę pozbawienia wolności do lat dwóch oraz utratę prawa jazdy. Ponadto, niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie nakłada na pijanego kierującego obowiązek uiszczenia opłaty nie mniejszej niż 5 tys. zł. Trafia ona na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Gdy spowodujesz wypadek będąc pod wpływem alkoholu, twój ubezpieczyciel (OC) zażąda zwrotu wypłaconego odszkodowania. Dotyczy to również sytuacji braku umowy ubezpieczenia czy przeglądu technicznego. Czasami kwota tzw. regresu może sięgać kilkuset tysięcy złotych.

Jeżeli nietrzeźwy kierujący, który spowodował wypadek, pozostaje we wspólnocie majątkowej ze współmałżonkiem, obowiązek spłaty zadłużenia dotyczy także tej drugiej osoby.

Co ważne: nie tylko alkohol powoduje takie konsekwencje. Narkotyki, dopalacze i niektóre inne środki odurzające również. A wiele z tych środków jest wykrywalnych we krwi jeszcze wiele tygodni po ich zażyciu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button