Do 15 września trwa głosowanie na projekty zaproponowane do realizacji w 2022 roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
Mieszkańcy mogą wybierać spośród 175 zadań, w tym 165 dzielnicowych, a także 10 ogólnomiejskich, jakie oferuje Gliwicki Budżet Obywatelski. Każdy gliwiczanin może oddać w sumie dwa głosy – jeden na projekt dzielnicowy i jeden na projekt ogólnomiejski. Wspólnie zdecydujmy, które zwyciężą, a także zmienią Gliwice – nasze otoczenie, społeczność – na lepsze.
Kto może zagłosować?
W procedurze głosowania Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Gliwic. Można zagłosować na JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski, a także JEDEN wybrany projekt dzielnicowy.
Wykaz projektów zakwalifikowanych do głosowania zamieszczony jest na stronie Gliwice.eu w dziale Gliwicki Budżet Obywatelski, jak również w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego. Można tam również znaleźć kwoty dla dzielnic oraz informacje o liczbie głosów umożliwiającej udział dzielnic w tzw. puli dla aktywnych, a także listę wszystkich złożonych wniosków, zawierającą informacje o zgłoszonych projektach wraz ze skanami wniosków.
Gliwicki Budżet Obywatelski — głosowanie w formie elektronicznej
Głos na dany projekt, który obejmuje Gliwicki Budżet Obywatelski można oddać na elektronicznych formularzach, dostępnych na stronie internetowej Gbo.gliwice.eu do godz. 20.00 15 września 2021 r. Warto wspomnieć również, że jeden adres e-mail może zostać wykorzystany do udziału w głosowaniu przez jednego uprawnionego.
W celu ułatwienia głosowania elektronicznego wprowadzone zostały stanowiska do oddawania głosów w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.
Wykaz filii MBP, w których są dostępne stanowiska do głosowania elektronicznego:
- Biblioteka Centralna (ul. Kościuszki 17),
- Biblioforum (ul. Lipowa 1),
- Filia nr 1 (pl. Inwalidów Wojennych 3),
- Filia nr 5 (ul. Perkoza 12),
- Filia nr 7 (ul. Junaków 4),
- Filia nr 9 (ul. Czwartaków 18),
- Filia nr 13 (ul. Paderewskiego 56),
- Filia nr 16 (ul. Przedwiośnie 2),
- Filia nr 20 (ul. Bernardyńska 2),
- Filia nr 21 (ul. Syriusza 30),
- Filia nr 22 (ul. Spacerowa 6),
- Filia nr 23 (ul. Sopocka 2),
- Filia nr 25 (ul. Jaśminu 20),
- Filia nr 30 (ul. Partyzantów 25).
Stanowiska są dostępne dla mieszkańców zgodnie z godzinami otwarcia filii wskazanymi na stronie internetowej www.biblioteka.gliwice.pl.
Głosowanie w formie papierowej
Papierowe formularze do głosowania są dostępne:
- do pobrania, a także wydruku na stronie internetowej gliwice.eu pod hasłem „Gliwicki Budżet Obywatelski”
- w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, w punkcie informacji w holu Biura Obsługi Interesantów przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii przy ul. Jasnej 31A.
- w Centrum 3.0 przy ul. Zwycięstwa 1 ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6.
Głos w formie papierowej można oddać wrzucając wypełniony, jak również podpisany formularz do oznakowanych urn w holu Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 21 oraz w filii UM przy ul. Jasnej 31A, w siedzibach Centrum 3.0 Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych przy ul. Zwycięstwa 21, ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6 w godzinach urzędowania. Można go także przesłać wypełniony formularz na adres Centrum 3.0 ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice (o fakcie oddania głosu w terminie decyduje data jego doręczenia przez operatora pocztowego do siedziby Centrum 3.0). W przypadku osób, którym rodzaj niepełnosprawności uniemożliwia oddanie głosu – za pośrednictwem konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w Biurze Obsługi Interesantów UM przy ul. Zwycięstwa 21, w godzinach urzędowania (za okazaniem dokumentu potwierdzającego dane osobowe).
Gliwicki Budżet Obywatelski – kiedy wyniki?
Podczas ustalania wyników głosowania będą brane pod uwagę projekty, które uzyskały poparcie co najmniej 30 głosujących w przypadku projektów dzielnicowych oraz 500 głosujących – w przypadku projektów ogólnomiejskich. Lista zadań, które zostaną zrealizowane w 2022 r. zostanie opublikowana do 15 października.
W trakcie całego głosowania na stronie internetowej Gliwice.eu w dziale Gliwicki Budżet Obywatelski będzie na bieżąco udostępniana aktualna liczba głosów oddanych na poszczególne zadania.
W ubiegłorocznym Gliwickim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy chętnie oddawali głosy na inwestycje dotyczące m.in. infrastruktury sportowej, zieleni miejskiej, a także remontów dróg i chodników. Dzisiaj korzystamy już ze zrealizowanych projektów. Popularnością cieszyły się także zadania z dziedziny kultury i ekologii – potańcówki dla seniorów z dzielnicy Szobiszowice czy warsztaty pielęgnacji zieleni. Te projekty dzieją się aktualnie. To wszystko jest realizowane w tym roku, na naszych oczach, a świadectwem skuteczności Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego są opinie mieszkańców, bezpośrednich odbiorców działań, które spływają do Centrum 3.0, a także ich zaangażowanie jako uczestników licznych spotkań, warsztatów, zajęć sportowych.
Zapraszamy do udziału w głosowaniu, a także zachęcamy do konsultacji osobistych i telefonicznych z pracownikami Centrum 3.0. Zespół ds. GBO działa w filii przy ul. Jagiellońskiej 21 w Gliwicach (e-mail: gbo@gods.gliwice.pl, tel. 32/238-24-55, 734-150-808). DecydujMY!
Źródło: mojegliwice.pl
„Nie akceptuję tego jeszcze”. Piotr Małachowski na Stadionie Śląskim zakończył karierę
Coraz mniej czasu, żeby się spisać. Jak idzie spis powszechny na Śląsku?