RegionWiadomość dnia

Gorąco na trybunach w Żywcu. Petarda hukowa ogłuszyła piłkarzy GKS-u Jastrzębie [Zdjęcia]

23 listopada na stadionie w Żywcu miejscowy Góral zmierzył się z GKS-em Jastrzębie. Policjanci zatrzymali 6 pseudokibiców GKS-u. To mieszkańcy Jastrzębia Zdroju oraz Żor w wieku od 20 do 63 lat. Pięciu z nich zaraz po rozpoczęciu spotkania wtargnęło na płytę boiska. Grozi im kara grzywny oraz trzech lat pozbawienia wolności. Ostatni z zatrzymanych odpowie za posiadanie oraz użycie materiałów pirotechnicznych. Grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.

To niestety nie koniec “popisów” pseudokibiców podczas meczu. W 90. minucie – przy stanie 4:1 dla Górala – z sektora zajmowanego przez fanów gospodarzy na murawę rzucono petardę hukowa, która ogłuszyła trzech zawodników z Jastrzębia. Piłkarze GKS-u nie byli w stanie kontynuować gry. Po konsultacjach z delegatem sędzia postanowił przerwać mecz. Teraz o losach spotkania zadecyduje Śląski Związek Piłki Nożnej.