KrajRegionSportWiadomość dnia

Górnik przegrał, Piast i Podbeskidzie na remis. Ruch czeka na Polonię

Widzew Łódź zremisował u siebie z Piastem Gliwice 1:1 w meczu inaugurującym 23. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Pierwszy gol padł w 11. minucie, a prowadzenie gospodarzom zapewnił Bartłomiej Pawłowski. Goście wyrównali tuż przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę zdobył Marcin Robak.
Na tarczy wrócił z Kielc Górnik Zabrze. Korona zainkasowała komplet punktów, pokonując 1-0 ekipę z Roosevelta. Decydujący gol padł dopiero w 84. minucie. Jego autorem był Piotr Malarczyk. Goście mecz kończyli w dziesiątkę, bo chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Seweryn Gancarczyk. Była to już trzecia z rzędu ligowa porażka Górnika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie 1:1 z GKS-em Bełchatów. Goście zagrali dobrą pierwszą połowę i już w 7. minucie objęli prowadzenie. Gola strzałem głową zdobył Seweryn Michalski. Po zmianie stron role się odwróciły i mecz zaczął toczyć się pod dyktando gospodarzy. Efektem przewagi był gol z 69. minuty autorstwa Fabiana Paweli. Podbeskidzie miało szansę wygrać spotkanie, jednak Damian Chmiel skiksował strzelając z trzech metrów w poprzeczkę.

Na zakończenie 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów w poniedziałek przy Cichej zmierzy się z Polonią Warszawa.