Sport

GP siatkarek: Polska 3-0 Tajlandia

Polska: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Gajgał (10 pkt.), Agnieszka Bednarek (10), Aleksandra Jagieło (10), Anna Barańska (10), Joanna Kaczor (13), Mariola Zenik (libero) oraz Izabela Bełcik, Paulina Maj.

Tajlandia: Nootsara Tomkom, Pleumjit Thinkaow, Amporn Hyapha, Onuma Sittirak (8), Wilavan Apinyapong (11), Malika Kanthong (12), Wanna Buakaew (libero) oraz Tapaphaipun Chaisri, Narumon Khanan, Kamonporn Sukmak

Polkom udało się zrewanżować Tajlandii za porażkę 2:3 poniesioną w pierwszym turnieju GP rozegranym w Kielcach. Dzięki zwycięstwu, polskie siatkarki zajęły trzecie miejsce w turnieju w Makau, a o pierwszą lokatę Brazylia zagra z Chinami.

Cztery obronione setbole i w konsekwencji wygrany pierwszy set zadecydował o wygranej Polek w całym spotkaniu. W pierwszej partii to Azjatki kontrolowały przebieg gry, prowadziły różnicą kilku punktów, a w samej końcówce 24:20.

Trener polskiego zespołu Jerzy Matlak w miejsce Mileny Sadurek Mikołajczyk wpuścił na parkiet drugą rozgrywającą Izabelę Bełcik i to jej dość ryzykowne zagrywki okazały się kluczem do sukcesu. Polki postawiły też bardzo szczelny blok i zdobyły sześć punktów z rzędu wygrywając seta do 24.

W kolejnych partiach przewaga Polek nie podlegała dyskusji. W trzecim secie Polki wygrywały 12:7 i 15:11, ale po trochę na własne życzenie roztrwoniły przewagę. Tajki dwuktrotnie objęły jednopunktowe prowadzenie, ale końcówka należała do Polek. Decydujący punkt dla “biało-czerwonych” zdobyła Aleksandra Jagieło.

W następny weekend polska reprezentacja zagra w Hongkongu z Chinami, Holandią oraz Dominikaną.