Kraj

Graś: jestem do dyspozycji urzędu skarbowego

“Po to są urzędy skarbowe, żeby sprawdzały podatników, a ja jestem takim samym podatnikiem, jak miliony współobywateli, w związku z tym jestem do dyspozycji” – powiedział Graś.

Postępowanie podatkowe wobec Grasia wszczął oświęcimski urząd skarbowy. Zakończy je wydanie decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego – poinformowała w poniedziałek zastępczyni naczelnika placówki Danuta Korycik. “Postępowanie zostało wszczęte 13 listopada. Teraz, przed wydaniem decyzji, organ podatkowy wyznaczył stronie siedmiodniowy termin do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego. Zawiadomienie zostało wysłane. Dopiero po otrzymaniu go i odczekaniu co najmniej siedmiu dni może zostać wydana decyzja” – powiedziała Korycik. Wiceszefowa oświęcimskiej skarbówki dodała, że decyzja będzie określała wysokość zobowiązań podatkowych za dany rok, do pięciu lat wstecz. “Wcześniejsze lata się przedawniły” – wyjaśniła.

W tym przypadku decyzja będzie dotyczyła lat 2004-2008. Po jej wydaniu Graś będzie się mógł odwołać do Izby Skarbowej w Krakowie. W lipcu “Super Express” ujawnił, że Paweł Graś od 13 lat mieszka w willi w Zabierzowie, należącej do niemieckiego biznesmena Paula Roglera, i nie płaci za to. Graś tłumaczył, że korzysta z domu nieodpłatnie na mocy “świadczeń wzajemnych”. Eksperci uznali jednak, że minister powinien płacić od tej korzyści podatek, a Urząd Skarbowy wszczął postępowanie sprawdzające.

Rzecznik rządu powiedział też, że jest gotowy do składania wyjaśnień – jeśli prokuratura sobie tego zażyczy. Dodał jednocześnie, że nie ma żadnych informacji z prokuratury.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Prokurator krajowy Edward Zalewski pytany we wtorek w RMF FM o sprawę domu, w którym rzecznik rządu mieszka od lat i nie płaci za to, powiedział, że śledztwo w tej sprawie niedawno wszczęła prokuratura rejonowa. “Śledztwo nie toczy się w sprawie rzecznika rządu. Toczy się w sprawie składanych oświadczeń” – zaznaczył. Podkreślił, że należy rozróżniać postępowanie w sprawie, a postępowanie przeciwko. “My mamy tutaj do czynienia z postępowaniem w sprawie” – mówił.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button