Halcon Avenida 72-59 Wisła Kraków

Była to druga porażka mistrza Polski z Avenidą w tym sezonie i jednocześnie czwarta w grupie A.

Halcon Avenida: Le’Coe Willignham 24, Petra Stampalija 17, Donnette Snow 12, Anke De Mondt 8, Gunta Basko 3, Paula Ciocan 3, Silvia Dominguez 3, Isabel Sanchez 2, Mireia Navarette Trullijo 0.

Wisła Can Pack: Slobodanka Maksimovic 13, Marta Fernandez 12, Dominique Canty 12, Ewelina Kobryn 8, Candice Dupree 8, Jelena Skerovic 4, Dorota Gburczyk 2, Anita Kotnis 0.

Krakowianki dobrze rozpoczęły mecz, prowadziły nawet różnicą kilku punktów w pierwszych minutach (8:4), ale Hiszpanki dzięki dominacji w sferze podkoszowej zyskiwały stopniowo przewagę. Po pierwszej kwarcie Halcon prowadził 31:20, a w połowie meczu 43:33.

Wisła przegrała walkę pod tablicami bardzo wyraźnie – 27:45 i mimo że Hiszpanki popełniły 17 strat (przy ośmiu Wisły), to koszykarki z Salamanki cieszyły się z końcowego sukcesu.

Krakowianki bardzo dobrze zagrały w trzeciej kwarcie, zbliżyły się nawet do rywalek, niwelując ich prowadzenie do różnicy dwóch punktów (45:47 w 26. minucie po rzutach wolnych Slobodanki Maksimovic), ale nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją strone.

Błędy w rozegraniu ataku, seria strat i brak pomysłu na zatrzymanie liderek Halconu – Petry Stampaliji i Amerykanki Le’Coe Willignham zadecydowały o przegranej mistrza Polski.