AlarmKrajRegionWiadomość dnia

HEX, MDMB-CHMICA, 3-CMC, 4-CEC. Tak nazywają się bezlitośni zabójcy!

HEX, MDMB-CHMICA, 3-CMC, 4-CEC. To nie ksywy hip-hopowych składów, ale “imiona” bezlitosnych zabójców! I cały czas ich przybywa!

 

Zastawialiście się kiedyś – słysząc doniesienia o kolejnych ofiarach dopalaczy, czy likwidowanych sklepach z takimi używkami, czym tak naprawdę są dopalacze i co mają w swoim składzie, że wyrządzają w ludzkim organizmie takie spustoszenie?

Właśnie o dopalaczach, o składzie często zabójczych substancji i o tym, jak przeciwdziałać rozpowszechnianiu tych używek dyskutowano w Katowicach. „Dopalacze Wypalacze groźne narkotyki” to główny temat konferencji na temat tego rodzaju środków psychoaktywnych, jaka odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i nauczyciele, animatorzy pracy z dziećmi i młodzieżą, członkowie gminnych komisji ds. rozwiązywania problemów uzależnień, policja oraz państwowa inspekcja sanitarna.

Ciąg dalszy artykułu poniżej
Zastawialiście się kiedyś – słysząc doniesienia o kolejnych ofiarach dopalaczy, czy likwidowanych sklepów z takimi używkami, czym tak naprawdę są dopalacze i co mają w swoim składzie, że wyrządzają w ludzkim organizmie takie spustoszenie?

Celem konferencji było przedstawienie zagrożeń dla życia publicznego stwarzanych przez nowe narkotyki. Według danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie śląskim średnia statystyczna „podejrzenia zatruć” wyniosła 21,41 przypadków na 100 tys. mieszkańców. W tej niechlubnej statystyce jesteśmy drugim województwem w kraju. Wyprzedza nas łódzkie (57,74). Najlepsza sytuacja jest w opolskim z 0,6 przypadkami na 100 tys. mieszkańców.

Według danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie śląskim średnia statystyczna „podejrzenia zatruć” wyniosła 21,41 przypadków na 100 tys. mieszkańców

Na podstawie informacji gromadzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny w sprawie identyfikowanych substancji w produktach wynika, że w III kwartale 2017 r. klasyfikację najczęściej ujawnianych substancji obejmowały związki chemiczne o nazwach HEX, MDMB-CHMICA, 3-CMC, 4-CEC, 4-CMC. W II kwartale 2017 r. te substancje również były najbardziej popularnymi nowymi narkotykami. Według częstotliwości ich pojawiania się w produktach, ranking otwierały substancje o nazwach MDMB-CHMICA, 4-CMC, 3-CMC, HEX, 4-CEC. Wskazane związki chemiczne reprezentują grupy syntetycznych kannabinoidów oraz pochodnych katynonu.(źr:WZ/slaskie.pl)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button