RegionZdrowie

Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit?

Cellulit, zwany inaczej skórką pomarańczową, to sprawa, która wielu Paniom spędza sen z powiek. Dotyka on aż 9 na 10 kobiet. Istnieją domowe sposoby na radzenie sobie z cellulitem, takie jak peelingi, masaże czy używanie odpowiednich kosmetyków, lecz nie są one najskuteczniejsze. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kilku najpopularniejszym zabiegom antycellulitowym z kategorii medycyny estetycznej.

Na jakie zabieg warto się zdecydować?

Wachlarz dostępnych zabiegów jest bardzo szeroki. Jednym z często wybieranych jest mezoterapia igłowa na cellulit. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych m.in. takich jak kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe. Preparat dobierany jest indywidualnie, w zależności od skali konkretnego problemu. Zazwyczaj seria nakłuć wykonywana jest bez znieczulenia, lecz pacjenci wrażliwi na ból, mogą poprosić o zastosowanie kremu znieczulającego. W wyniku mezoterapii skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, a cellulit zostaje znacząco zredukowany. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się serię 3-6 zabiegów, wykonywanych w regularnych odstępach czasowych.

Kolejnym zabiegiem przynoszącym bardzo dobre efekty jest karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla. Polega ona precyzyjnym aplikowaniu pod skórę odpowiednich dawek medycznego dwutlenku węgla. Zaaplikowanie tego związku chemicznego, powoduje rozszerzenie naczyń i zwiększenie przepływu krwi co skutkuje intensywnym dotlenieniem obszaru, który został poddany zabiegowi. Efektem tego jest rozbicie złogów tłuszczowych i  stymulacja produkcji elastyny oraz kolagenu, co skutkuje wygładzoną, bardziej elastyczną skórą.

Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit? (foto: materiał partnera)
Jakie są skuteczne zabiegi na cellulit? (foto: materiał partnera)

Godna uwagi jest również lipoliza laserowa. Najczęściej wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Poprzez niewielkie nacięcie na skórze lekarz wprowadza kaniulę ze światłowodem. Następnie światło lasera rozbija błony komórek tłuszczowych, które zamieniają się w swojego rodzaju emlusję.  Organizm zazwyczaj usuwa ją sam, w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Jeżeli jednak zabieg dotyczy dużej powierzchni, konieczne będzie zastosowanie specjalnego cewnika do odessania jej.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Znakomite rezultaty daje stosowanie fali uderzeniowej. Taka terapia wprawia komórki tkanki łącznej w drgania, poprawiając jej napięcie i elastyczność. Ponadto stymuluje mikrokrążenie w tkankach. W efekcie skóra jest wyraźnie wygładzona i bardziej sprężysta.

Występowanie cellulitu to naturalne zjawisko

Należy mieć na uwadze, że cellulitu nie można pozbyć się raz na zawsze. Oczywiście, dużą rolę odgrywa odpowiednia dieta, ruch i prawidłowe nawodnienie organizmu, jednak większości pań będzie on towarzyszył zawsze, w większym lub mniejszym stopniu.  Karboksyterapia, lipoliza laserowa czy mezoterapia igłowa na cellulit potrafią dać świetne efekty, jednak nie są sposobem na definitywne zażegnanie skórki pomarańczowej. Warto więc zaakceptować, że tego typu nierówności na skórze to nic złego i popracować nad samoakceptacją.

Artykuł sponsorowany

źródło: materiał partnera

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button