KrajRegion

Jest rejestr lotów Beaty Szydło. Co w nim można znaleźć?

Na stronie internetowej KPRM opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło, która w ubiegłym tygodniu zwróciła się z prośbą o publikację tych informacji.

 

 

Dlaczego chcą zamknąć Nikiszowiec? TOP 5 Silesia Flesz

Wykaz lotów premier Beaty Szydło zawiera 164 pozycje. Pierwszy lot przeprowadzono 29-30.11.2015; ostatni – 10.12. 2017. Spośród 164 lotów 73 odbywały się wojskowym samolotem CASA, 16 śmigłowcem W-3 Sokół, jeden lot był lotem czarterowym do Ułan Bator, a reszta samolotem Embraer.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

Premier Szydło była premierem od 16 listopada 2015 r. do 11 grudnia 2017 r., natomiast funkcję wicepremiera pełniła od 11 grudnia 2017 r. do 4 czerwca 2019 r., kiedy to przyjęła mandat europosłanki z ramienia PiS.

Beata Szydło wystąpiła o publikację informacji o swoich lotach po ujawnieniu podróży marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządową flotą, podczas których towarzyszyli m.in. członkowie rodziny. W piątek marszałek Sejmu złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze względu na negatywną ocenę jego podróży przez dużą część społeczeństwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zaginiony Łukasz zamordowany?! Odkryto zwęglone zwłoki!

Katowice jak miasto-twierdza! Defilada 15 sierpnia to utrudnienia na cztery dni!

Zabrze: Tak pijanych nastolatek jeszcze nie widzieli! Miały 3,5 i 4 promile. Prawie się utopiły

Na zeszłotygodniowej konferencji prasowej PiS przedstawiono listę lotów Donalda Tuska jako premiera Polski. Dla pierwszych dwóch lat rządów Tuska (30.11.2007-7.12.2009) liczba lotów na koszt KPRM wynosi 207.

Z kolei Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu z czasów rządu PO-PSL, samą tylko trasę Warszawa-Gdańsk pokonywał średnio ponad 100 razy w ciągu roku.

W piątek na stronie KPRM został opublikowany wykaz lotów urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego, który zapowiedział wcześniej szef KPRM. Na liście widniało 207 pozycji, od czasu kiedy pełni funkcję szefa rządu.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował we wtorek o założeniach projektu ustawy ws. lotów służbowych najważniejszych osób w państwie, wśród których znalazło się m.in. wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD, zakaz przelotów dla rodzin czy parlamentarzystów nie uczestniczących w oficjalnych delegacjach. Do prac nad projektem zostali zaproszeni szefowie kancelarii prezydenta, Sejmu, Senatu oraz szefowie klubów parlamentarnych lub ich przedstawiciele.

źródło: TVP Info

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button