KrajRegionSportŚwiatWiadomość dnia

Justyna Kowalczyk znowu wygrywa! Kowalczyk najlepsza na 10 km klasykiem w Lillehammer!

Zawodniczka AZS AWF Katowice pokonała 7 grudnia m.in. swoją największą konkurentkę do kolejnej Kryształowej Kuli – Norweżkę Marit Bjoergen, która ostatecznie w Lillehammer zajęła trzecie miejsce. Druga w norweskich zawodach była Szwedka, Charlotte Kalla. Justyna Kowalczyk wygrywając bieg, odsadziła rywalkę na 25 sekund! Co ciekawe, dla obu zawodniczek był to bieg po triumf w jednej z kategorii statystycznych Pucharu Świata na tym dystansie. I Marit Bjoergten i Justyna Kowalczyk przed startem w Lillehammer miały bowiem po 9 wygranych w technice klasycznej na 10 km! Od dzisiaj królowa jest już tylko jedna! Co ciekawe, chociaż Justyna Kowalczyk to utytułowana biegaczka, nigdy w dystansach nie wygrała w Norwegii! Do dzisiejszego (7.12) triumfu wygrywała jedynie w sprintach.