Patronaty

Już 15 listopada gala rozdania nagród i finał konkursu BLIŻEJ NATURY-ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS!

Szczególną uwagę poświęcono gatunkom chronionym, które według najnowszych  badań i obserwacji biologów giną coraz częściej już w okresie godowym,  co wpływa na ograniczenie ich liczebności.

W celu zwrócenia uwagi na problem przeprowadzono konkurs adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej z regionu Podbeskidzia. Wyszczególniono pięć kategorii: komiks, konkurs plastyczny, fotograficzny oraz multimedialny, których tematyka skupiała się wokół herpetofauny.  Chętni do składania swoich prac mieli 3 miesiące, aby zapoznać się z istotą problemu zawartą w/w folderze, który ówcześnie został rozesłany do szkół oraz miał pomóc w przygotowaniu się do konkursu. Co więcej, wprowadzeniem w temat przewodni projektu, była Konferencja organizowana 5 czerwca br. dla pedagogów i pracowników ośrodków szkolno – wychowawczych oraz honorowych gości. Po złożeniu prac przez chętnych, powołano komisję  w celu rozstrzygnięcia konkursu, która wyłoniła 5 zwycięzców w każdej z 5 kategorii oraz 35 wyróżnionych. W związku z dużą ilością nadesłanych prac plastycznych oraz ich wysokim standardzie wykonania dodatkowo przyznano 50 wyróżnień, aby tym samym zachęcić młodzież do tego typu aktywności proekologicznej.

Ponadto projekt miał na celu wychowywanie w duchu poszanowania środowiska naturalnego, jako największego sojusznika człowieka oraz pomóc w zrozumieniu praw przyrody. Wyrobić właściwe  nawyki  i zachowania proekologiczne, poprzez poznanie i rozumienie skutków negatywnej działalności człowieka w przyrodzie oraz rozwinąć wrażliwości na problemy środowiska, a przede wszystkim na piękno żywieckiej przyrody.

Niewątpliwie cel został osiągnięty, co można zaobserwować na szczegółowo wykonanych pracach oraz dzięki poprawności merytorycznej zachowanej m.in. w pracach multimedialnych. Należy jednak pamiętać, że tego typu inicjatywy są niezbędne w dzisiejszych czasach, gdyż to my kształtujemy świadomość najmłodszych, od których zależy przyszłość następnych pokoleń.

Ciąg dalszy artykułu poniżej
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button