Region

Katowiczanie na stadiony!

To jest częsć pucharów, które udało mi się już rozpakować z przeprowadzki z klubowego baraku -prezentuje Prezes Ginter Pissarek, który musiał się przeprowadzić, ale – choc dla jego klubu oznacza to przejsciowe trudnosci – nie narzeka – w miejscu starego boiska powstaje nowe. Jest to w pewym sensie mój osobisty sukces, ze te prace się te odbywają ponieważ od trzech lat chodziłem po gabinetach prezydentów i wreszcie wychodziłem – mówi. 

Ale zanim w tym miejscu formę wykuwać będą sportowcy trzeba poczekać dokładnie rok. Nawet jeśli zima będzie taka jak powinna wyglądac zima, to termin zostanie dotrzymany na pewno – deklaruje Czesław Pałyga, kierownik robót.  

Na pewno więc obok pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą powstanie mniejsze treningowe. Ale to nie wszystko. Naczelnik Wydziału Inwestycji UM Katowice Adam Kochański zapowiada: Dwa korty tenisowe i boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę.

Na kompleks miasto wyda ponad 8 mln zł. Wladze zastrzegaja się, że to nie koniec, bo kolejne wydatki na obiekty sportowe są tylko kwestią czasu. Będą obiekty następne, są w przygotowaniu. Jest przygotowany przetarg na boisko sportowe piłkarskie przy ul. Boya-Żeleńskiego – wylicza dalej Adam Kochański. A poźniej hala i boisko piłkarskie przy ul. Alfreda.

Ciąg dalszy artykułu poniżej

W obiekty sportowe inwestuje nie tylko miasto. Po latach starań Akademii Wychowaia Fizycznego udało się w końcu zdobyć pieniądze na remont stadionu lekoatletycznego. Prace, które pochłoną 3 mln zł mają się zakończyć jeszcze w tym miesiacu. Ten stadion ma już ponad 25 lat i nie był remontowany właśniew od tego czasu. I niestety jakość prowadzenia zajęć z lekkoatletyi dla naszych studentów oraz odbywania treningów przez naszych zawodników z AZS AWF Katowice, pozostawiały już wiele do życzenia – mówi Krzysztof Nowak, asystent rektora AWF w Katowicach. A

le już niedługo sportowcom będzie można życzyć tylko dobrych wyników. Bo warunki do ich osiągania na tym stadionie znacznie się poprawią. Powiem szczerze, że idzie to w bardzo szybkim tempie. No a na pewno każda taka inicjatywa, każdy stadion, każdy taki obiekt pomaga w rozwoju młodzieży – mówi Tomasz Sikora, medalista olimpijski w biathlonie. 

Ale tylko pod warunkiem, ze młodzież z tych obiektów będzie mogła swobodnie korzystać.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button