Malowanie lakierem hybrydowym wolnego brzegu paznokcia – o co chodzi?
Zaczynasz swoją przygodę z manicure’em hybrydowym? Wbrew pozorom, to nie takie trudne. Jednak warto, byś najpierw poznała odrobinę teorii, która może ustrzec każdą nowicjuszkę przed kardynalnymi błędami. Dowiedz się, dlaczego zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia jest tak ważne.
Pierwsze próby wykonania kolorowych hybryd okazały się niemiłym zaskoczeniem? Stylizacja nie przetrwała nawet tygodnia? Być może popełniłaś klasyczne błędy nowicjusza. Nie zniechęcaj się. Już niedługo będziesz mogła cieszyć się pięknymi paznokciami. Zanim to jednak nastąpi, poznaj możliwe przyczyny niepowodzenia.
Co to jest wolny brzeg paznokcia?
Zastanawiasz się, co to jest wolny brzeg paznokcia i dlaczego lakier hybrydowy powinien go zabezpieczyć? Tam, gdzie płytka wystaje poza opuszek palca, znajdziemy sedno problemu. Pomalowanie paznokci do samego końca wydaje się proste. Często zapominany jednak o pociągnięciu pędzelkiem po samym jego czubku. Jeśli przechylisz dłoń i spojrzysz na koniuszek paznokcia bez pomalowanego wolnego brzegu, zobaczysz różnicę. Najlepiej ukażą ją ciemne kolory lakierów hybrydowych.
Czym skutkuje niezabezpieczony wolny brzeg paznokcia? Pod manicure mogą dostawać się kosmetyki, środki myjące, a nawet woda, które w nadmiarze skracają jego trwałość. Wilgoć, która może wniknąć pod hybrydę, nie będzie też sprzyjała paznokciom. Dlatego to takie ważne, żeby warstwy stylizacji idealnie przylegały do płytki i dokładnie ją pokrywały.
To jednak nie wszystko. Powinnaś zabezpieczyć wolny brzeg na każdej warstwie, również w przypadku bazy i topu. W innym wypadku już podczas utwardzania lakier hybrydowy może się obkurczać. Przedwczesne odpryskiwanie i odpadanie całych płatów stylizacji zazwyczaj wcale nie jest skutkiem kiepskiej jakości produktów. Liczą się przede wszystkim staranność i technika ich aplikowania. A przecież chcesz się cieszyć swoją stylizacją przez kilka tygodni?
Lakiery hybrydowe i akcesoria do manicure
Uważaj również na te błędy
Lakier hybrydowy kupisz w prawie każdej drogerii stacjonarnej i internetowej, np. w Cosmetics Zone – https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68. Cena często jest okazyjna. Mimo tego każdy zepsuty manicure odbiera nam nastrój. Jeśli chcesz, żeby był prawie nie do zdarcia, zwróć uwagę, czy poprawnie wykonałaś wszystkie etapy jego wykonywania. Zabezpieczenie wolnego brzegu to jednak nie wszystko.
Manicure hybrydowy powinnaś zacząć od bardzo starannego przygotowania płytki. Odsuń skórki i nabłonki, które obrastają paznokcie. Zmatuj płytkę z wyczuciem. Nie pocieraj jej zbyt mocno blokiem polerskim lub pilnikiem. Odtłuść ją cleanerem i uważaj, by podczas wykonywania manicure’u nie dotknąć jej przez przypadek. W ten sposób na nowo ją zatłuścisz.
Pamiętaj, żeby nakładać cienkie warstwy bazy, kolorowego lakieru i topu. Zbyt duża ilość tych produktów może sprawić, że spłyną one na skórki. To kolejna bardzo częsta przyczyna odpadania hybrydy. Zalane skórki powodują wybrzuszenia. Stają się one drogą, którą powietrze dostaje się pod stylizacje. Efekt? Zapowietrzony manicure hybrydowy zaczyna odpadać. Grube warstwy hybrydy trudniej utwardzić, zwłaszcza w przypadku mocno napigmentowanych kolorów. W tym wypadku skutkiem może być nie tylko nietrwały manicure, ale też bolesna reakcja alergiczna. Zwróć też uwagę, czy lampa, którą się posługujesz, ma odpowiednią moc.
Kiedy opanujesz poprawne wykonywanie stylizacji, świat hybryd stanie przed tobą otworem. Będziesz mogła wykorzystać w swoich stylizacjach złoty, brokatowy lub nawet neonowy lakier hybrydowy i całe mnóstwo ozdób i pyłków.
Artykuł sponsorowany
źródło: materiał partnera