Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego. Decyzję o modelu funkcjonowania szkoły w “żółtych” i “czerwonych” powiatach będzie podejmował dyrektor placówki, po konsultacji m.in. z sanepidem – powiedział podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!
Zgodnie z nowymi zasadami, w “żółtych” i “czerwonych” powiatach (gdzie obowiązują dodatkowe obostrzenia związane ze zwiększoną liczbą zachorowań na koronawirusa), dyrektorzy szkół w uzgodnieniu z sanepidem będą mogli organizować zajęcia inaczej niż stacjonarnie.
Możliwe są tam dwa warianty nauczania: “mieszany” i “zdalny”. Ten pierwszy polega na podzieleniu uczniów (w całej szkole, w danym roczniku lub konkretnej klasie) na tych, którzy uczą się stacjonarnie i tych, którzy naukę pobierają w domu. Model “zdalny” oznacza, że wszyscy uczniowie uczą się poprzez internet.
Oba modele mogą zostać wprowadzone, ale nie na długi okres np. czas trwania kwarantanny u uczniów czy nauczycieli.
– Jeżeli okaże się, że w danym powiecie jest bardzo trudna sytuacja epidemiczna, inspektor sanitarny może opóźnić tam rozpoczęcie roku szkolnego – poinformował minister edukacji.
Źródło: Polsat News
Śląskie: 67-latek z Cieszyna z zarzutami ws. wypadku, w którym zginęło 9 osób [WIDEO]
Sensacja? Brzęczek nie powołał Lewandowskiego do reprezentacji! Wiemy dlaczego!
Spada liczba zakażeń koronawirusem na Śląsku. Przypadek czy wypłaszczenie?