Sport

NBA: Porażka zespołu Gortata

Polski zawodnik na parkiecie spędził ponad 17. minut. W tym czasie zdobył dwa punkty (jedna udana próba na trzy rzuty), zaliczył sześć zbiórek (trzy w defensywie i trzy w ataku) oraz raz zablokował rywala.

O porażce “Magików” zdecydowała pierwsza kwarta, w którą ekipa z Orlando przegrała 23:37. “Kawalerzystów” do zwycięstwa poprowadził LeBron James, który zdobył 32 punkty. Dla ekipy z Cleveland była to trzynasta wygrana z rzędu. W drużynie z Orlando wyróżnił się Dwight Howard, który rzucił 19 punktów i miał 11 zbiórek.

W drugim rozegranym w nocy spotkaniu Denver Nuggets uległo na własnym parkiecie San Antonio Spurs 92:111. Drużyna prowadzona przez Grega Popovicha zwycięstwo zawdzięcza równej grze graczy pierwszej piątki. Każdy z graczy, który rozpoczął mecz w drużynie “Ostróg” zdobył minimum dziesięć punktów. W zespole z Denver najwięcej punktów zdobył brazylijski center Nene.