Sport

Piłka nożna- Grali kadrowicze Majewskiego

Z innych występów kadrowiczów Stefana Majewskiego na uwagę zwraca piąty w tym sezonie gol Roberta Lewandowskiego, który w niedzielę pokonał bramkarza Arki Gdynia, zapewniając punkt Lechowi Poznań (1:1). Bramkę – czwartą w sezonie – zdobył również Paweł Brożek. Jego Wisła Kraków wygrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 3:1.

W poniedziałek swoje mecze rozegrają występujący w Grecji Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) i Roger Guerreiro (AEK Ateny). W niedzielę ekstraklasa w tym kraju pauzowała z uwagi na wybory parlamentarne.

Również w poniedziałek ligowy mecz rozegra Jarosław Bieniuk, którego Widzew Łódź zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz.

Występy kadrowiczów w meczach ligowych podczas weekendu:

bramkarze:
Jerzy Dudek (Real Madryt) – rezerwowy w meczu z Sevillą (1:2)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) – mecz z PAOK Saloniki odbędzie się w poniedziałek

obrońcy:
Jarosław Bieniuk (Widzew Łódź) – mecz ligowy z Sandecją Nowy Sącz odbędzie się w poniedziałek
Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań) – 90 minut w meczu ligowym z Arką Gdynia (1:1)
Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) – 90 minut w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław (3:1)
Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Piastem Gliwice (0:2)
Adam Kokoszka (Empoli FC) – 90 minut w meczu ligowym z Gallipoli (0:0)
Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław) – 90 minut w meczu ligowym z Wisłą Kraków (1:3)
Piotr Polczak (Cracovia) – 90 minut w meczu ligowym z Zagłębiem Lubin (1:1)
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (0:2)

pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – od 61. minuty w meczu ligowym z Borussią Moenchengladbach (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) – mecz ligowy ze Skodą Xanthi odbędzie się w poniedziałek
Maciej Iwański (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok (0:2)
Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) – na ławce rezerwowych w meczu ligowym z Dnipro Dniepropietrowsk (2:2)
Ludovic Obraniak (Lille OSC) – do 88. minuty w meczu ligowym z Boulogne (3:2)
Sławomir Peszko (Lech Poznań) – 90 minut w meczu ligowym z Arką Gdynia (1:1)
Jakub Wilk (Lech Poznań) – do 77. minuty w meczu ligowym z Arką Gdynia (1:1)

napastnicy:
Paweł Brożek (Wisła Kraków) – 90 minut i gol w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław (3:1)
Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) – do 81. minuty i dwa gole w meczu ligowym z Legią Warszawa (2:0)
Dawid Janczyk (Lokeren) – 90 minut w meczu ligowym z Mechelen (0:2)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) – z powodu kartek nie grał w ligowym meczu z Rennes (1:0)
Robert Lewandowski (Lech Poznań) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu ligowym z Arką Gdynia (1:1)