Sport

Piłka nożna- Liga Europejska 1/16

orzystny wynik wywalczył także mistrz Niemiec VfL Wolfsburg, który na wyjeździe zremisował 2:2 z Villarrealem. Jednobramkowe remisy padły w spotkaniach Atletico Madryt z Galatasaray Stambuł, Atletic Bilbao z Anderlechtem Bruksela i Herthy Berlin z Benfiką Lizboną. Całe spotkanie w Berlinie zagrał Łukasz Piszczek, a Artur Wichniarek przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Ciekawy przebieg miał mecz w Atenach, gdzie tamtejszy Panathinaikos pokonał AS Roma 3:2. Jeszcze 6 minut przed końcem Rzymianie prowadzili 2:1. Wtedy na boisko wszedł Lazaros Christodoulopoulos i… w tej samej minucie zdobył wyrównującego gola. Pięć minut później zwycięską bramkę zdobył Djibril Cisse. Wynik 3:2 padł też w meczu Standard Liege-Red Bull Salzburg. Jeszcze do 66. minuty goście prowadzili 2:0.

Wysokie zwycięstwo odniósł przed własną publicznością Rubin Kazań z Rafałem Murawskim w składzie. Mistrzowie Rosji pokonali 3:0 Hapoel Tel Awiw. Inny reprezentant Polski Mariusz Lewandowski nie wystąpił w wyjazdowym spotkaniu Szachtara Donieck z Fulham. Drużyna z Doniecka przegrała 1:2.