Sport

Piłka nożna- Premier League – Chelsea liderem

Zwycięstwo drużynie Romana Abramowicza zapewnił Didier Drogba, który dwukrotnie pokonał bramkarza “wilków”. Gole reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej padały w 40 i 67 minucie spotkania.

27 kolejkę do udanych zaliczą także “kanonierzy”, którzy pokonali 2:0 Sunderland. Bramki dla drużyny Arsene'a Wengera strzelili Brendtner oraz Fabregas. Łukasz Fabiański tym razem usiadł na ławce rezerwowych, a między słupki bramki Arsenalu powrócił Manuel Almunia.

Dzięki tej wygranej Arsenal zbliżył się do drugiego w tabeli Manchesteru na 2 punkty, do Chelsea brakuje “kanonierom” 6 punktów.

“Czerwone diabły” przegrały na wyjeździe z Evertonem 1:3. Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Alexa Fergusona bardzo dobrze. Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Bułgar Dimitar Berbatow już w 16 minucie spotkania. Później bramki strzelali już tylko gospodarze. Wynik wyrównał w 19 minucie Rosjanin Diniar Bilialetdinov, a pod koniec drugiej połowy dwa decyduje ciosy zadali Dan Goslig (w 76 minucie) oraz 19-letni Jack Rodwell (w 90 minucie). W bramce Manchesteru stał Holender Edwin Van der Saar. Porażka z Evertonem to pierwsza przegrana MU od 19 grudnia, gdy “czerwone diabły” uległy Fulham 0:3.