Piłkarska ekstraklasa: Piast Gliwice- nowy trener

Na początku roku trenerem Piasta został Dariusz Fornalak, zastępując zwolnionego Marka Wleciałowskiego. Nowy szkoleniowiec ma poprawić styl gry i wyniki drużyny, zajmującej 14. miejsce w tabeli. Fornalak od początku swej pracy w Gliwicach mówił o konieczności poprawy skuteczności. W tym sezonie piłkarze Piasta na razie zdobyli tylko osiem goli. W zimowych sparingach też nie było “różowo” – w dziewięciu meczach Piast zdobył siedem bramek, z tego trzy w pojedynku z Polonią Bytom.

Formę przed wiosną ekipa beniaminka szlifowała na obozach w Dzierżoniowie i w Turcji.

W kadrze zespołu nastąpiły spore zmiany. Nowymi piłkarzami Piasta zostali obrońcy Piotr Bronowicki i Przemysław Wysocki (obaj Legia Warszawa), Mateusz Kowalski (Wisła Kraków), pomocnicy Damian Seweryn (Odra Wodzisław) i Kamil Wilczek (GKS Jastrzębie) oraz napastnik Jakub Smektała (Jarota Jarocin).

Pożegnali się z klubem: Rafał Andraszak, Adam Banaś, Krzysztof Kukulski, Marcin Nowak, Piotr Petasz, Marcin Radzewicz, Michał Szczyrba i Stanisław Wróbel.

Wyniki sparingów: Piast – Miedź Legnica 1:0, Piast – FC Opava (Czechy) 1:1 – mecz przerwany z powodu bójki kibiców w 77. minucie, Piast – CS Otopeni (Rumunia) 1:1, Piast – NK Slaven Belupo (Chorwacja) 1:1, Piast – MFK Koszyce (Słowacja) 0:0, Piast – Zeta Golubovci (Czarnogóra) 0:1, Piast – Mika Asztarak (Armenia) 0:1, Piast – Polonia Bytom 3:2, Piast – Wisła Kraków 0:4.