Sport

Piłkarska LM- podsumowanie

Gospodarze do końca pierwszej połowy byli kompletnie bezradni i dopiero po przerwie, wraz z wejściem na boisko Ronaldinho i Gianluki Zambrotty ich akcje nabrały rozmachu. Dwukrotnie bliski trafienia do siatki był najlepszy strzelec w historii europejskich pucharów Filippo Inzaghi, ale Johnny Leoni nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry gospodarzy mógł uchronić od blamażu Zambrotta, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Tomasz Kuszczak wystąpił niespodziewanie w bramce Manchesteru United przeciwko VfL Wolfsburg. Bronił dobrze, ale nie miał nic do powiedzenia po strzale głową Bośniaka Edina Dżeko w 56. minucie. Trzy minuty później wyrównał Walijczyk Ryan Giggs, a publiczność na Old Trafford uszczęśliwił
Michael Carrick, zdobywając zwycięskiego gola w 78. minucie. Mistrzowie Anglii nie zachwycili, ale po dwóch kolejkach mają komplet punktów.

Z trzech Polaków w Apoelu Nikozja w środę zagrał tylko Kamil Kosowski, zmieniając w 58. minucie Nectariosa Alexandrou (Marcin Żewłakow i Adrian Sikora są kontuzjowani). Cypryjscy kibice liczyli na niespodziankę w meczu z Chelsea Londyn, a ich apetyty rozbudził remis z Atletico Madryt przed dwoma tygodniami. Widownię uciszył Francuz Nicolas Anelka, który w 18. minucie strzelił jedynego gola.

Oprócz Manchesteru United i Chelsea Londyn, komplet punktów po środowych meczach ma także Real Madryt (we wtorek drugie zwycięstwa odniosły Olympique Lyon, FC Sevilla i Arsenal Londyn). “Królewscy” wygrali na Santiago Bernabeu z Olympique Marsylia 3:0. Dwie bramki strzelił najdroższy piłkarz świata Cristiano Ronaldo. Po dwóch kolejkach Portugalczyk jest najskuteczniejszym graczem Ligi Mistrzów, mając w dorobku cztery trafienia.

Mecz z ławki rezerwowych oglądał wracający do reprezentacji Polski zmiennik Ikera Casillasa – Jerzy Dudek.