RegionWiadomość dnia

Pingwiny z chorzowskiego ZOO wreszcie wyszły na wybieg! I hop do wody! [WIDEO]

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym znów można podziwiać pingwiny. Z powodu wyjątkowo chłodnej wiosny, dopiero teraz pojawiły się na wybiegu zewnętrznym. Od kilku dni basen z pingwinami to największa atrakcja dla odwiedzających chorzowskie ZOO.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Wydaje mi się, że to jest zarówno bez względu na wiek, każdy może tutaj przyjść i pooglądać środowisko stworzone dla tych ptaków. Bardzo, bardzo ładnie to jest zrobione. Każdego to powinno zainteresować – mówi Małgorzata, mieszkanka Chorzowa.

Ciąg dalszy artykułu poniżej
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym znów można podziwiać pingwiny. Z powodu wyjątkowo chłodnej wiosny, dopiero teraz pojawiły się na wybiegu zewnętrznym
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym znów można podziwiać pingwiny. Z powodu wyjątkowo chłodnej wiosny, dopiero teraz pojawiły się na wybiegu zewnętrznym

W ubiegłym roku po czterdziestu trzech latach pingwiny powróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Już wtedy cieszyły się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Tym bardziej, że są gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

-W chwili obecnej mieszka u nas 16 pingwinów Humboldta. Jest to gatunek pochodzący z wybrzeży Peru, są to rejony dość ciepłe, ponieważ pingwiny kojarzą nam się z chłodniejszymi terenami. Jednak nasze pingwiny wola, gdy jest troszkę cieplej. Jest to gatunek, który żyje w dość dużych koloniach, pingwiny łączą się w pary, co też już można powoli zaobserwować u nas – informuje Daria Kroczek, Śląski Ogród Zoologiczny.

Pingwiny stopniowo zaczynają zajmować norki na wybiegu i zaczynają budowanie gniazd. Jest więc szansa na pojawienie się małych pingwinków. Z powodu epidemii nie ma obecnie pokazów karmienia ptaków, ale jeśli tylko sytuacja na to pozwoli, to i ta atrakcja powróci.

 

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

343 osoby nie żyją, ponad 4 tys. nowych zakażeń koronawirusem!

Płyn chłodzący w kiełbaskach! Nie wolno ich jeść!

Kilkaset ton niebezpiecznych odpadów w Bytomiu. Za usunięcie zapłacą m.in. mieszkańcy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button