Sport

Polonia Bytom 2-0 Rozwój Katowice

Po pierwszej połowie sparingowego spotkania między Polonią Bytom a Rozwojem Katowice mogłoby się wydawać ze to katowiczanie grają w ekstraklasie. Zawodnicy Krzysztof Izydora grali szybko i bardzo agresywnie,bytomianie natomiast wolno i bez pomysłu. Katowiczanom nie udało się jednak udokumentować przewagi zdobyciem bramki mimo, że okazji im nie brakowało! (efekt) Polonia  pierwszy i ostani strzał na bramke w pierwszej połowie oddała w 25 minucie.Eefekt) , komentarz wydaje się jednak zbędny.

Myśmy wogóle taktycznie nie trenowali.Cały czas motorykę i zawodnicy mają bardzo cięzki nogi.Ciężki okres żeśmy mieli teraz.Gramy na dwie grupy zawodników także to nie jest optymalny skład natomiast ważne żeby się wybiegali, żeby kontuzji nie złapali.Ja też jestem z pierwszej połowy bardzo niezadowolony,miejmy nadzieję, że ta druga będzie lepsza. – Marek Motyka- szkoleniowiec bytomskiej Polonii

I ta druga połowa była zdecydowanie lepsza dla Polonii!bytomianie rozpoczeli ją od szybko strzelonej bramki przez testowanego  bosniackiego pomocnika Mario Lamesića i mieli wiele okazji do podwyższenia prowadzenia. Na 2:0 10 minut przed końcem spotkania podwyższył serb Marjan Jugović, również testowany przy olimpijskiej i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.

Doświadczenie przewazyło.Pierwsza połowa wyglądała lepiej to w drugiej niestety nie ustrzegliśmy się błędów no i z tyłu tam niestety straciliśmy dwie bramki.- rzekł Adrian Kozieł

W spotkaniu z Rozwojem Katowice wystąpili obaj powołani przez trenera Leo Benhakkerra na zgrupowanie kadry narodowej w Portugali zawodnicy Polonii Marcin Komorowski oraz oglądany Michał Zieliński

To dodaje tak jak już mówiłem takiego pozytywnego kopa i jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt nie tylko dla mnie  ale też dla każdego zawodnika, który jest powołany do kadry. – stwierdził Michał Zieliński

Czy obecnosć w kadrze dwóch kadrowiczów da pozytywnego kopa Poloni Bytom okaże się w rundzie wiosennej. Wcześniej jesdnak bo 21 stycznia bytomianie udadzą się na zgrupowanie do tureckiej Alanyi.