Sikorski z wizytą w Rumunii
Radosław Sikorski powiedział, że do wspólnych priorytetów należy utrzymanie funduszy spójnościowych, znalezienie sprawiedliwych rozwiązań dla rolników, a także uchwalenie ambitnego budżetu na lata 2014-2020. Radosław Sikorski zwrócił także uwagę, że do wspólnych interesów obu krajów należy prowadzenie polityk dostosowawczych w dziedzinie klimatu i energii, w taki sposób, aby kraje doganiające Europę Zachodnią miały czas na dostosowanie się do wymogów unijnych.
Teodor Baconschi powiedział, że Rumunia zamierza współpracować z Polską również w innych kwestiach, takich jak gospodarcza Strategia 2020, unijna Strategia Dunajska, wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony, a także projekt Partnerstwa Wschodniego. Radosław Sikorski podziękował za poparcie Partnerstwa Wschodniego. Podkreślił, że tym projektem jest objęta Mołdawia, której przybliżanie do Unii Europejskiej leży we wspólnym interesie Rumunii i Polski. Szef rumuńskiego MSZ-u dziękował Radosławowi Sikorskiemu za owocne rozmowy i przyjazd do Bukaresztu.
Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że Polska będzie zawsze pamiętała o pomocy Rumunii dla polskiego rządu po wybuchu drugiej wojny światowej. Radosław Sikorski podkreślił, że był już w Bukareszcie jako dziennikarz podczas zmian ustrojowych i po niemal dwudziestu latach zauważa kontrast, co oznacza, że Rumunia się modernizuje.
Po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rumunii, Radosław Sikorski spotkał się z przewodniczącym Senatu Mirce Geoaną. Szef polskiego MSZ spotka się także z prezydentem Traianem Basescu. Wizyta Radosława Sikorskiego w Rumunii wpisuje się we współpracę dwustronną opartą na podpisanej w 2009 roku Deklaracji o Partnerstwie Strategicznym Polski i Rumunii.