Śląski Uniwersytet Medyczny kręcił Lip Duba – zobacz zdjęcia

Surfowanie lubi pani anestezjolog, pan chirurg kocha super bohaterów, no a ten co lubi w zęby zaglądać mierzy wysoko. Choć to oni docelowo mają leczyć, dziś wyglądali jakby sami potrzebowali pomocy. Na miłe znieczulenie też nie ma co tutaj liczyć. – Jako pani doktor, czy asystent? – W zasadzie jedno i drugie, ale bardziej asystentka. Tutaj jest główny chirurg, ja będę znieczulać, oczywiście skutecznie – odpowiada Natalia Szafran, studentka. Na tyle, by skutecznie wypromować swoją uczelnię. Studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wpadli na pomysł nakręcenia Lip Duba. – Jest to taka nowatorska forma promocji, która polega na tym, że duża grupa studentów, gdzieś koło 100-150 osób bawi się na korytarzu swojej macierzystej uczelni w rytm znanego utworu – wyjaśnia Paweł Cyz, koordynator projektu.
W tym przypadku do piosenki Blendersów. Przygotowania trwały kilka miesięcy. Wybór odpowiedniego utworu, potem pisanie pod niego scenariusza, aż po obsadzenie studentów w rolach. Tomek Pawlas w swojej czuje się znakomicie. – Moja rola główna, oczywiście naszego maluszka też nie pominiemy w scenariuszu, ale ja, że tak powiem jestem gwiazdą dzisiejszego wieczoru. Tomek jest gwiazdą, a Maciek gwiazdy ma obok siebie. – Po mojej lewej i prawej stronie aniołek i diabełek. Reprezentacja nieba i piekła i tutaj będę reanimowany i zobaczymy gdzie trafię: czy do nieba, czy do piekła.
Pewne jest za to, że nakręcony Lip Dub opublikowany zostanie w sieci. Na stronie uczelni, w serwisie YouTube i na portalach społecznościowych. – Wszyscy bardzo się postarali. Wszyscy uczestniczyli w próbach, każdy dawał swoje pomysły, to jest projekt ogólny – tłumaczy Krzysztof Urban, student. Projekt, któremu przyklaskuje cała kadra profesorska, choć jak na razie do samej zabawy przyłączyć się nie chce. – Postanowiliśmy na razie, że będzie to tylko i wyłącznie brać studencka, ale nie wykluczam, że jak ten Lip Dub nam wyjdzie to będą następne – podkreśla Izabela Koźmińska-Życzkowska, Śląski Uniwersytet Medyczny.
Bo jest to doskonała forma promocji uczelni. Lip Dub medyczny ma jeszcze jedną zaletę: pokazanie uczelni w innym świetlne, z dystansem i na luzie. Bo kto powiedział, że studiowanie anatomii musi być nudne.