KrajRegionWiadomość dnia

Spowiedź, targi edukacyjne, lekarz, prawnik… Co jeszcze można załatwić w internecie? [WIDEO]

W uniwersyteckiej przestrzeni nie ma miejsca na nudę i przeciętność. Dlatego kierunek zmian wybrano tu już dawno. -Robimy wszystko, żeby nadążyć za trendami w sferze edukacji obecnie największy nacisk w komunikacji nie tylko z kandydatami, ale również ze studentami kładziemy na internet – mówi Izabela Staszewska- Ferens, Uniwersytet Śląski. Jako pierwsza uczelnia w Polsce uruchomili między innymi swój kanał na Youtube. Wykłady z matematyki chemii czy biologii w takiej formie nikogo już tu nie dziwią. Teraz do wirtualnej przestrzeni przenieść postanowili też swoją ofertę edukacyjną i dlatego w tym roku zdecydowali się zamiast tradycyjnych targów edukacji i kariery stworzyć targi internetowe. -Młodzi ludzie chcą wszystko załatwić tak naprawdę nie ruszając się z miejsca w internecie przeglądają oferty uczelni, porównują te uczelnie, porównują też oferty kierunków- mówi Izabela Staszewska- Ferens, Uniwersytet Śląski.
 

 

 

Kierunek na oszczędność nie tylko czasu ale i pieniędzy obrano też w Cieszynie. Tu za pomocą internetu z inicjatywy prawników powstał portal, za pomocą którego porady prawne podobnie jak internet dostępne są dla wszystkich. -Zakup umowy takiej jak umowy sprzedaży pojazdu za 6 złotych a konsultacja z prawnikiem i także tworzenie tej umowy z prawnikiem,  na pewno kwota będzie wyższa – przekonuje Adam Drążek, kancelaria "Traktat". Na podstawie najczęściej zadawanych pytań i najczęściej poszukiwanych dokumentów powstała strona, dzięki której nie wychodząc z domu możemy sporządzić profesjonalną umowę kupna i sprzedaży, pozew rozwodowy, umowę najmu lub dzierżawy. –Ze strony może skorzystać każdy, kto powsiada dostęp do internetu. Tworzenie umów oraz innych dokumentów polega na tym, że system zadaje serię pytań, użytkownik na nie odpowiada i w tym momencie system generuje umowę wraz ze wszystkimi innymi dokumentami – podkreśla Adam Drążek, kancelaria "Traktat".

Ciąg dalszy artykułu poniżej

 

 

Zdokumentować, korzystając z szerokiej oferty internetowych usług, warto jednak wiarygodność stron proponujących takie nowoczesne rozwiązania. Bo choć internetowe wyznanie grzechów może wydawać się bardzo atrakcyjne, nie jest uznawane przez kościół. –Spowiedź ma sens tylko wtedy, kiedy jest to rozmowa, okoliczności popełniania czynu grzechu są bardzo ważne do jego zrozumienia, ale także do zwrócenia uwagi czemu się tak dzieje – mówi ks Piotr Brząkalik, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach. Bo w sieci – tak jak w życiu – obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button